Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Benden sonrakiler rahat edecek

Benden sonrakiler rahat edecek

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Divan Kurulu'nda geleceğe dair çok önemli mesajlar verdi...

14.07.2016 01:09

G.SARAY Başkanı Dursun Özbek, Gayrettepe’deki otelinde gerçekleştirilen divan kurulunda açıklamalarda bulundu.

- Yüksek borç seviyesi içindeyiz. Yaklaşık 1,5 milyara kadar ulaşmış olan borcun tasfiyesi için çalışmalar içinde olduğumuzu söyledim, çok da umutluyum. Tünelin ucunda ışığı gördüğümü söyledim.

- 29 Haziran’da Emlak Konut ile bir proje geliştirme protokolü yaptık. En önemli dayanağımız Riva’daki 1 milyon metrekare üzerinde olan konut imarlı arsamız...

“AMACIMIZ MAKSiMUM FAYDA”
- FLORYA’daki tesisler hem altyapı hem de A takımın çalışması için yeterli bir seviye ve metrekarede değil. Son derece pahalı bir bölge. Tesisleri Riva’ya taşıma konusunda öngörüş belirdi.

- Bizden önceki yönetimler ve başkanların sağladığı bu imkanı G.Saray’a maksimum fayda getirecek şekilde imar etmeye çalışıyorum.

- Emlak Konut ile yaptığımız protokol, bir proje geliştirilmesidir. Galatasaray Kulübü’ne gelecek olan fayda yaklaşık 1 milyar TL mertebesindedir.

“FLORYA HAKKIMIZDAN VAZGEÇMEYİZ”
- PARAYI ne yapacaksın? Birincil yapacağım şey; bankalara borçları kapatmak. Yılda 120 milyon TL faiz ödüyoruz. Her sene bir Riva’yı, bir Florya’yı yiyoruz. Borç yükü taşınamaz halde.

- Florya bizim için önemli. 80 dönümlük bir arsa. Bu arsanın 22 dönümü bize tapulu ama diğer bölümlerde de haklarımız var. Bu haklardan vazgeçmeyeceğiz.

- Keşke bu projeler 5 veya 10 yıl önce başlasaydı; daha rahat olurduk. Bu projenin hayata geçmesi 4-5 yılı bulur. Görev süremiz 2 yıl sonra bitiyor. Maksadım; benden sonraki yönetime çözümü hazır, önü açık bir Galatasaray bırakmaktır.

Yorumlar | 0
üye profil