Belirsizlik sürüyor: Boupendza bu akşam oynayacak mı? Açıklama geldi

Bu akşam sahasında Galatasaray'ı konuk edecek olan Hatayspor'da Aaron Boupendza belirsizliği sürüyor. Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bugünkü maçta oynayıp oynamayacağı henüz netleşmeyen Boupendza'nın durumuna ilişkin açıklama Hatayspor Kulübü Basın Sözcüsü Rahmi Vardı'dan geldi. Vardı, test sonucunun kısa sürede çıkacağını, kadroda olup olmayacağını akşam maç saatine yakın öğreneceklerini belirtti. Peki Boupendza oynayacak mı? 

Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 15:15
Değiştirme Tarihi: 03.04.2021 15:15
Belirsizlik sürüyor: Boupendza bu akşam oynayacak mı? Açıklama geldi

Vardı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19'a yakalandığı iddia edilen Boupendza'nın, Gabon Milli Takımı maçlarının ardından dün Türkiye'ye geldiğini söyledi.

Boupendza'nın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Vardı, şunları kaydetti:

"Türk Hava Yolları kesinlikle akredite olduğunuz yerden test istiyor. Dolayısıyla dün itibarıyla geldiği için testinde bir şey yok. Elimizde de belgelerimiz var. Uluslararası akredite olan yerde test yapıldı. Türkiye'ye sabaha karşı geldi, tekrar test yapıldı ve sonuçlarını bekliyoruz. Bundan sonra top hocamızda, şu an itibarıyla Boupendza ile ilgili diyecek başka bir şey yok, taktir hocamızındır. Test sonucu kısa zaman içinde çıkacak. Kadroda olup olmayacağını, maç saatine yakın göreceğiz."

HATAYSPOR GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN?

Süper Lig'in 32. haftasında Atakaş Hatayspor bugün saat 19.00'da Antakya Atatürk Stadı'nda Galatasaray'ı konuk edecek.