Belhanda yeniden Galatasaray'a mı dönüyor? 'İnşallah önümüzdeki sezon...'

Galatasaray Sivasspor maçı sonrası stat zeminini ve Mustafa Cengiz yönetimini eleştiren, ardında da takımdan gönderilen Belhanda, İstanbul çalışmalarını sürdürüyor. Buradaki düzenini bozmayan Belhanda, gelen teklifleri de kabul etmedi. Faslı futbolcu, Burak Elmas'ın başkanlığı kazanması ve Fatih Terim'in yeniden takımın başına geçmesi ardından flaş bir açıklamada bulunarak, 'İnşallah önümüzdeki sezon Galatasaray'da forma giyerim' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 23.06.2021 16:01
Değiştirme Tarihi: 23.06.2021 16:01
Belhanda yeniden Galatasaray'a mı dönüyor? 'İnşallah önümüzdeki sezon...'

Galatasaray ile yolları sezon ortasında tek taraflı ayrılan Faslı oyuncu Younes Belhanda'nın sarı kırmızılı takıma yeniden dönmesi muhtemel gözüküyor. 

Mustafa Cengiz yönetimini, "Sosyal medya ile uğraşacaklarına bozuk zeminle ilgilensinler" dediği için kulüpten gönderilen Belhanda, İstanbul'da çalışmalarına devam ediyor. Faslı yıldız, Fatih Terim'in de dönmesiyle eski takımına haber yolladı

A Spor'un aktardığı haberde İstanbul'da düzenini bozmadığı belirtilen Belhanda, "İnşallah önümüzdeki sezon Galatasaray'da forma giyerim" ifadelerini kullandı. Fatih Terim'le de arası bir hayli iyi olan Faslı yıldızın rotasyon olarak değerlendirilebilmesi kuvvetli bir durum olarak gözüküyor.

MONTPELLIER'E TRANSFERİ GERÇEKLEŞMEDİ

Fransız ekibinin başkanı Laurent Nicollin, Mayıs ayında yaptığı açıklamada Belhanda ile yüzde 90 anlaştıklarını belirterek, "Younes daha egzotik takımlardan daha yüksek teklifler aldı ancak ailesiyle birlikte buraya dönmek istiyor. Geri dönmek istediği için mutlu ve gururluyum. Yüzde 90 oranında anlaşma sağladık ancak futbolda imzalar atılmadan emin konuşmakta zorlanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Faslı yıldızın Montpellier'ye transferi suya düştü. Laurent Nicollin, ekonomik sorunlar nedeniyle Belhanda'yı kadrolarına katamayacaklarını söyledi.

Belhanda'ya hiçbir şeyi garanti edemediklerini söyleyen Nicollin, "Younes'le Salı günü tekrar görüştük. Şu anda maddi sebeplerden dolayı onunla sözleşme imzalayamıyoruz. Transfer bitseydi harika olurdu ancak şu an mümkün değil. Şu an takımdan ayrılan yok, televizyon gelirlerimiz azaldı, yeni sezonda statlarda seyirci olur mu bilmiyorum. Bu nedenle Younes'le hiçbir şey garanti edemiyorum. O yüzden biraz beklemeli. Transfer gerçekleşmediği için ben de hayal kırıklığına uğradım. Büyük çabalar sonucu mali anlamda belli bir noktaya gelmiştik. Bunun için ona teşekkür ederim. Fırsat bulursa başka bir kulüple sözleşme imzalayabilir. Yapabileceğim şeyler var, yapamayacağım şeyler var. Hayatımı hapiste tüketmek istemiyorum." dedi.

BURAK ELMAS'DAN BELHANDA AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas, adaylığı döneminde verdiği bir demeçte Mustafa Cengiz yönetiminin Belhanda ile ilgili aldığı kararı şu sözlerle eleştirmişti:

Sezonun bitimine bu kadar kısa vakit kalmışken Belhanda'yı göndermezdim. Gönderilişin iki yönü var. Birincisi gönderiliş şekli, diğeri de takımın motivasyonuna yansıması. Kontratı olan Belhanda gibi bir oyuncuyu kullanabilme imkanı varken kullanmamayı tercih etmek, maalesef takımın başarısı için alınmış bir karardan ziyade yönetimin egosuyla ilgili aldığı kişisel bir karar gibi gözüküyor. Yapılış şeklini ve zamanlamasını çok yanlış buluyorum.