Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Belçika yeni hocasını internetten arıyor

Belçika yeni hocasını internetten arıyor

Belçika Milli Takımı, Marc Wilmots'un yerine gelecek teknik direktör için internet sitesinden başvuru alıyor.

19.07.2016 11:57

Belçika Milli Takımı, Marc Wilmots'un yerine gelecek teknik direktör için internet sitesinden başvuru alıyor.

EURO 2016'da turnuvanın en pahalı kadrosuna sahip olan Belçika, çeyrek finalde Galler'e yenilerek kupaya veda etmiş ve birçok kişiye göre beklentilerin uzağında kalmıştı.

TEKNİK DİREKTÖR ARANIYOR
Belçika Futbol Federasyonu, organizasyonun ardından takımın yeni bir itici güce ihtiyacının olduğu gerekçesi ile Marc Wilmots'un işine son vermişti. 2012'den bu yana görev yapan Wilmots'ın yerine hangi teknik adamın geçeceği belirsizliğini korurken, federasyon internet sitesi üzerinden teknik direktör ilanı verdi.

EURO 2016'YA SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ

ARANAN ÖZELLİKLER
Federasyon ilanda aranan özellikleri de sıralarken İletişim yönü güçlü, ekip yönetimi gelimiş ve taktiksel, stratejik uzmanlığını futbol dünyasına kanıtlamış birinin olması gerektiği belirtildi.

İSPANYA MAÇI ÖNCEİ GÖREVE BAŞLAMASI PLANLANIYOR
Başvuruların 31 Temmuz'a kadar devam edeceği belirtilirken, 1 Eylül'de İspanya ile Brüksel'de oynanacak hazırlık maçı öncesi takımın başında yeni bir hocanın olması planlanıyor.

BELÇİKA'DA WİLMOTS'UN GÖREVİNE SON VERİLDİ

TAKIMI ZİRVEYE KADAR YÜKSELTMİŞTİ
FIFA sıralamasında 54. sıradayken aldığı takımın başında 51 maçta 34 galibiyet almayı başaran Wilmots, takımını listede birinci sıraya kadar çıkarmayı başarmıştı. Belçika şu anda ise Arjantin'in arkasında ikinci konumda bulunuyor. (Ntvspor)

Yorumlar | 0
üye profil