Bedük Albümü İçin Geri Sayım Başladı

eni albümü "Overload" için çıkış tarihi belli oldu 15 Ocak 2013'te tüm müzik marketlerde yeri alacak.

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2013 15:00
Değiştirme Tarihi: 04.01.2013 14:59
Bedük Albümü İçin Geri Sayım Başladı

Yeni albümü "Overload" için çıkış tarihi belli oldu 15 Ocak 2013'te tüm müzik marketlerde yeri alacak.

Albümde 12 yeni şarkı var. Bunlardan ikisi tanesi cover parçalar The Subways’in; ‘Rock’n Roll Queen’ ve Eagles of Death Metal’in; ‘I Only Want You’ . Geriye kalan 10 şarkının söz müzik ve aranjmanları her zamanki gibi Bedük’e ait.

1 yıldır stüdyoya kapanmış bu albüm için çalışan Bedük, bu albümde şimdiye kadar etkilendiği birçok türü bir araya getirirken, ilk defa rock electro, dupstep türlerini müziği ile harmanladı.   Enerjisi oldukça yüksek… Dinlerken yerinizde duramayacağınız bir albüm. Bedük, kendi albümü için “Efsane bir Bedük albümü geliyor” diyor. Albümü yaparken, konserlerine gelen dinleyicisinin ondan beklediğini yaptı. Sahnede gösterdiği daha enerjik, daha enstrüman öğelerini bu sefer albüm kaydına taşıdı.

Bedük, yeni albümü ile akustik ve elektronik elemanları ustalıkla harmanladığı, progresif vokallerin ve akılda kalıcı eğlenceli melodilerin gitar, klavye, perkütif enstrümanlar ve elektro beatlerle Bedük sounduna ulaştığı yepyeni bir müzik deneyimi sunuyor. 15 Ocak 2013'de  Audiology etiketiyle ve Esen Müzik dağıtımı ile çıkacak albümde, tüm prodüksiyonunu kendi üstlenen sıra dışı sanatçı Bedük, bu albümde temposu hiç düşmeyen enerji dolu bir efsane bir albümü yaptığını söylüyor.

Bedük’ün imajı da yaptığı müzik gibi yeni ve sıra dışıydı. Tek renkten oluşan jilet gibi takım elbiseleri, Bedük 70’lere gönderme yapan müziği ve gece hayatını yaşayan insanların takım elbise anlayışını günümüze taşımak için yaptığı bu imajı artık yıkıyor. Bedük bu albüm ile takım elbiselerini kuru temizlemeden sonra rafa kaldırıldı.

Albümüm fotoğrafları için Mehmet Turğut ile çalışan Bedük, yine sıra dışı çekimler gerçekleştirdi. Stylingde B&C Fashion Emergency ile çalıştı.

Albümün ilk şarkısını "Lose it all" adlı şarkısına çekmeye hazırlanan Bedük, bu klibi albümü ile birlikte yayına verecek.

Albümün çıkışını sıra dışı bir parti ile kutlamayan hazırlanan Bedük, 14 Ocak 2013 tarihinde W Otel'de bir suit oda kapatarak kapalı bir parti vermeye hazırlanıyor, bu gecede inanılmaz sürprizler ve eğlencenin olacağını da garantiliyor.

Etiketler: bedük - overload - albüm - müzik