Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Bedelini çok ağır ödetirim'

"Bedelini çok ağır ödetirim"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını gerekçe göstererek siyah-beyazlı takımdan ayrılmak isteyen Jose Sosa'yı topa tuttu.

14.07.2016 04:03

SERDAR SARIDAĞ
Beşiktaş’ın patronu, Milan’la el sıkışan Arjantinli futbolcuyu Ukrayna’daki savaşın en yoğun günlerinde transfer ettiklerinin altını çizdi, “Benim en kızdığım şey, zekamla alay edilmesidir. Biz sanki Sosa’yı Miami’den aldık. Söylediklerine ancak kuşlar inanır. Kontratların şartları var. Gereği neyse yapacağız” dedi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını gerekçe göstererek takımdan ayrılma kararı alan Jose Sosa’yı çok sert sözlerle eleştirdi. Gökhan Gönül’ün imza töreni ardından medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, Milan’a gitmek isteyen Arjantinli yıldızın tutumunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün patronu, “En kızdığım şey zekamla alay edilmesidir. Sosa terörü bahane ediyor. Söylediklerine ancak kuşlar inanır.  Biz sanki Sosa’yı Miami’den aldık. Kontratların gerekleri vardır. Sözleşmeler oyuncuları olduğu gibi bizleri de korur. Gereği neyse onu yapacağız. Böyle bir şey Barcelona’da, Bayern Münih’te olabilir mi, Beşiktaş’ta da olamaz. Bedelini en ağır şekilde ödetirim. Bunun parayla değil prensiple alakası var. Burası Patagonya değil. Türkiye futbolcular için Orta Doğu öncesinde bir durak değildir” diye konuştu.

‘Hukuki bir suç’
Jose Sosa’yı iki yıl önce Ukrayna’daki savaşın en yoğun günlerinde Metalist Kharkiv takımından transfer ettiklerini hatırlatan Fikret Orman şöyle devam etti:

“Fransa’da maç sırasında stadın önünde teröristin biri kendini patlattı. Paris Saint Germain’de oynayan bir oyuncu ertesi gün ‘ayrılmak istiyorum’ diyebilir mi, diyemez. Bu dünya 11 Eylül’ü yaşadı. New York’ta oynayan basketbolcular gittiler mi? Ukrayna’daki savaşta Shakhtar Donetsk’in stadına bomba atıldı, takım 3 yıldır evi olmadan otel odalarında yaşayarak maç yapıyor.

Bizim ülkemizde böyle bir durum yok. Sosa, Milan’a gitmek istiyormuş. Kontratı olan bir oyuncuyla bizim onayımız olmadan görüşülmesi ahlaken de hukuksal olarak da suç. Bu oyuncu Beşiktaş’ta oynarken buradan kalkıyor Milan’a gidiyor. Üstelik bu süreçte havaalanındaki patlama yok.”

‘Beşiktaş’a hoş geldin’
Başkan Fikret Orman, Gökhan Gönül’ün Beşiktaş ailesine katılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Orman, “Başkanlığım döneminde çok önemli imzalar attım. Çok önemli oyuncular transfer ettik. Gerçekten heyecanlı bir gün yaşıyorum. Taraftarlarımız da çok mutlu. Bu transferde emeği geçen  yönetim kurulu üyeleri Umut Güner ve Emre Kocadağ’a teşekkür ediyorum” dedi. Gökhan’ı sağ bekteki ihtiyaç nedeniyle transfer ettiklerini de kaydeden Beşiktaş Başkanı, “Biz Gökhan’ı başka bir kulübün oyuncusu olduğu için almadık. İhtiyacımız olan bir bölgeye karakterli ve iyi bir oyuncu transfer ettik. Burası güzel bir aile. Hep birlikte güzel günler yaşadık ve yaşayacağız. Gökhan’ı aramızda görmekten çok mutluyuz. Beşiktaş’a hoş geldin Gökhan” diye konuştu.

Atiba’ya zam mesajı
Premier Lig ekibi West Ham’ın talip olduğu Atiba Hutchinson’ı kadroda tutmak istediklerini ifade eden Başkan Fikret Orman, Kanadalı futbolcunun sözleşmesinde iyileştirme yapabileceklerini açıkladı. Orman, “Atiba’nın sözleşmesi devam ediyor. Kendisini çok seviyoruz. Profesyonel bir oyuncu, antrenmanlara da çıkıyor. Satmak niyetimiz yok. Sözleşmesini düzelterek biraz daha uzatabiliriz” dedi.

‘Boyko devam edecek’
“Kaleci Boyko geçen sezon ilk maçında şanssızlık yaşadı. Henüz tesislere gitmedim ama hırslı olduğu söyleniyor. Formayı alacak gibi çalışıyor. UEFA Avrupa Ligi’nde final oynamış bir takımın kalecisi. Kariyeri tartışılan bir oyuncu değil. Yoluna bizimle devam edecek.”

‘Pektemek gidebilir’
“Mustafa Pektemek pırlanta gibi bir çocuk. İyi bir sporcu. Geçen sene takımda fazla şans bulamadı. Bu seneki kadro yapılanmasında yer bulamayacak gibiyse gidebilir. Teknik Direktör Şenol Güneş’ten bu yönde bir rapor gelmedi.”

Torunoğulları için açıklama
Başkan Fikret Orman, yönetim kurulundaki son görev dağılımının ardından istifası gündeme gelen Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları’nı yönetim listesine kendisinin aldığını dile getirdi.

Orman, “Memnun olmadığım bir yöneticiyi niye alayım. Erdal Torunoğulları ile beraber çalıştık. Sevdiğimiz, istifade ettiğimiz bir arkadaşımız. Dış transfere bakmıyor, diğer işlerimize bakıyor. Transferin merkezinde ben yer alıyorum. Yöneticilerimle çalışma yapıyoruz. Bunu bazen A yöneticisi ile bazen B yöneticisi ile yapıyoruz. Kimin faydalı olacağını düşünüyorsak onu görevlendiriyoruz” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil