Batuhan Karadeniz'den itiraf gibi açıklamalar: Psikolojik destek alsaydım...

15 yaşında profesyonel bir futbolcu olan ve Süper Lig'de Beşiktaş ile Trabzonspor başta olmak üzere birçok kulüpte forma terleten ancak beklenen performansı bir türlü gösteremeyen Batuhan Karadeniz, Hekimoğlu Trabzon'da deyim yerindeyse küllerinden doğdu. 29 yaşındaki Batuhan Karadeniz, attığı gollerle kariyerinin en parlak dönemini geçirirken samimi açıklamalara imza attı. Psikolojik yardım alması durumunda kariyerinin bambaşka bir şekilde olacağını söyleyen Karadeniz, şampiyonluk yarışıyla ilgili düşüncelerini ve alt liglerdeki durumu da samimi şekilde anlattı. Karadeniz, A Milli Takım'ın kaptanı Burak Yılmaz için de özel ifadeler kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 11:47
Değiştirme Tarihi: 03.04.2021 11:47
Batuhan Karadeniz'den itiraf gibi açıklamalar: Psikolojik destek alsaydım...

Beşiktaş'ta çocuk yaşta zirve yapan ve geleceğin yıldızları arasında gösterilen Batuhan Karadeniz, bekleneni gösteremedi ve yıllar içinde forma giydiği takımlarda 'kadro dışı' haberleriyle gündeme geldi. Şu sıralar TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Hekimoğlu Trabzon formasıyla yeniden doğan Karadenz, 23 gol atarak kariyer rekorunu kırdı. Tekrar konuşulmaya başladığı dönemde SABAH SPOR'a özel röportaj veren 29 yaşındaki forvet, soruları yanıtladı.

BURAK YILMAZ GÖZÜ KAPALI GOL ATAR

Oynadığın takımlarda yeterince şans bulduğunu düşünüyor musun?

İnsanlar benim üzerimde çok fazla durdu ama ben kendi üstümde durmadım. Uğraşmamam gereken şeylerle uğraştım. Zamanı geri sarsam farklı şeyler olabilirdi. En yükseklerden en aşağı indim. Şu an ayağım yere basıyor ve tekrar bir sıçrama yapacağım.

Haber ile ilgili metin girin!.

29 yaşındasın ve Süper Lig'e dönmek istiyorsun. Fransa'da Lille forması giyen Burak Yılmaz 34 yaşında yurt dışına transfer yaptı ve inanılmaz işlere imza atıyor. Burak Yılmaz için neler söylersin?

Burak ağabeyle Beşiktaş'ta çalışma fırsatım olmuştu. Gol şansı ve gol yeteneği çok yüksek bir insan. Gözünü kapatsa topu kaleye gönderecektir. Zaten tecrübe, yetenek ile birleşince bambaşka oluyor. Burak Yılmaz, Türkiye'ye gelmiş ender oyunculardan biri.

TRABZONSPOR'DA OYNAMAK İSTERİM

Geçmişte Trabzonspor forması giydin ve şu an Trabzonspor Kulübü sana 10 dakika uzaklıkta. Bu nasıl bir duygu?

Keşke 10 dakika uzaklıktaki Trabzonspor tesislerine şu anki olgunlukla girebilseydim. Geriye dönüp baktığımda artık ayaklarım yere daha sağlam basıyor. Hedeflerime gün geçtikçe yaklaşıyorum. İnşallah tekrar Süper Lig'de oynama fırsatım olur.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hekimoğlu Trabzon ile hedefiniz nedir? Başkan Celil Hekimoğlu, senin Trabzonspor'a gidebileceğin yönünde bir paylaşım da yapmıştı. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?

Bulunduğum ortamdan gayet memnunum. Başkanımız izin verirse tabii ki Trabzonspor'a gitmek isterim. Şu an play-off'ları hedefliyoruz. Ben bu çatının altındayım ve burada gereken ilgiyi görüyorum. Bu kulübü yukarıya çıkartmak en büyük hedefim. Dolayısıyla önce bir üst lig, ardından da daha yukarıları hedefliyoruz.

'PSİKOLOJİK DESTEK ALSAYDIM ZİRVEDE OLURDUM'

Zirveyi de gördün, düşüşe de geçtin. Böyle bir oyuncu olarak gençlere ne söylersin?

Genç oyuncuların psikolojik olarak destek almasından yanayım. Hızlı yükselen futbolcuların yanında bir danışman olmalı. 18 yaşıma dönebilsem bir psikolog ile çalışırdım. Psikolojik destek alsaydım zirvede olurdum. Şu an psikolog ile çalışıyorum ve her şey güzel gidiyor. 15 yaşındaki bir oyuncuyu binlerce kişinin önüne atmamak lazım. Genç yaşta ne kadar parlayan oyuncu varsa piyasadan silinmiş. Trabzonspor'dan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün çıktığı jenerasyon mecburiyetten çıktı. Sıkıntılı süreçte gençleri oynattılar. Bursaspor'dan Ali Akman ve Burak Kapacak çıktı. Bursa mali sıkıntı yaşamasa bunlar da oynamazdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

'BENDEN ÖNCE DUŞA GİRME' DİYENLER VAR

Alt liglerle ilgili bize neler söylersin?

Erzincan kulübünde Ethem Erboğa diye bir oyuncu var. İnanılmaz yetenekli bir futbolcu. Önceden çok beklenti olmayan bir oyuncu bile bir alt ligde rahatça şans bulabiliyordu. Ama şimdi Beşiktaş veya G.Saray'dan 3. Lig'e gidiyorlar. Orada zaten kişisel gelişimini sağlayamadıysa oyuncu, 'Benden önce duşa girme, topa sert vurma' gibi sözler sarf ediyor. Bu çocuklar oradan tırmanamaz ki! Çocuklar eziliyor. Benim bu duruma gelmemde Beşiktaş'ın katkısı çok fazladır. Ama ben oradan Eskişehirspor'a gitmiştim. Ligde Eskişehirspor'da gösterdiğim performanstan sonra yükselme şansı yakaladım.

Haber ile ilgili metin girin!.

OĞLUMA 'FORVET DEĞİL STOPER OL' DERİM

Türkiye'de yeteri kadar forvet yetişmediği iddia ediliyor. Kendi tecrübenden yola çıkarak bu yoruma bakış açın nedir?

Her takım 5-10 milyon euro'ya forvet alırsa tabii ki forvet yetişmez ülkede. Benim çocuğum şu anda 5 yaşında. Bana bir gün 'Futbol oynamak istiyorum' dese, bir golcü olarak oğluma, 'Stoper ol' derim. Çünkü Süper Lig'de kaç tane santrfor oynayan yerli futbolcu var! Sonra da diyorlar ki, 'Forvet yetişmiyor'. Şöyle bakalım, mesela Enes Ünal şu an Türkiye'de olsa oynayacak mıydı? Şans verilmese oyuncu kendini gösteremez ki.

Haber ile ilgili metin girin!.

GÖNLÜM BEŞİKTAŞ VE TRABZON'DAN YANA

Ligde şampiyonluk yarışını nasıl değerlendirirsin?

Şampiyonluk yarışında iki tane tuttuğum, gönül verdiğim takım var. Biri Beşiktaş, biri de Trabzonspor. Umarım ikisinden birisi olur ve ben de mutlu olurum. Gidişat o şekilde.