Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Başkan çok pozitifti!'

"Başkan çok pozitifti!"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, yapılmasını istediği transferlere onay çıktığını söyledi.

25.08.2016 04:15

SENAD OK
Hollandalı çalıştırıcı, Başkan Yıldırım’ın takıma takviye konusunda kendisine katıldığını belirtti, “Bu konuda çok heyecanlıydı. Hatta fanatik, coşkulu ve tutkulu bir şekilde konuya yaklaştı. Bir iki oyuncu daha kadromuza eklemek istediğimizi söyledik. Bakışı çok pozitifti” dedi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Grasshoppers maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında ilk maçın skorunu düşünmeyerek, ciddiyeti elden bırakmayacaklarını söyledi, “İlk maçtan 3-0’lık galibiyetle ayrıldık ama hala çok ciddiye almamız gereken bir tur söz konusu. Bu tarz turnuvalarda bir anlık ciddiyeti kaybetmenin nelere mal olduğunu biliyoruz” dedi.

Grasshoppers’ı 3-0 yendikleri maçtaki futbollarından memnun olmadığını belirten Hollandalı çalıştırıcı, “Belki biraz tuhaf olacak ama ligde oynadığımız maçta çok daha iyi, coşkulu ve bana mutluluk verebilecek bir takım vardı. Bu nedenle her maç üstüne katıp, oyunumuzu geliştirerek yolumuza devam etmeliyiz” diye konuştu.

Advocaat, Başkan Aziz Yıldırım ile transfer konusunda görüştüklerini ve çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Tecrübeli hoca, “Başkan Yıldırım bu konuda çok heyecanlıydı. Hatta fanatik, coşkulu ve tutkulu bir şekilde konuya yaklaştı. Ne oynatmak istiyorum, nasıl bir oyun tarzı sevdiğimi konuştuk. Bir iki oyuncu daha kadromuza eklemek istediğimizi söyledik, O da bu görüşe katıldı ve bakışı çok pozitifti” ifadelerini kullandı.

Ziyech açıklaması
Daha dengeli bir kadro için transfere ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayan Dick Advocaat, “1-2 oyuncuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu konuda gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Umarım önümüzdeki günlerde bu konuda aşama kaydedeceğiz” yorumunu yaptı. Advocaat, Hakim Ziyech ile ilgili soruyu, “Tüm iyi oyuncularla ilgileniyoruz. Burada isim isim transfer konusunda bahsetmek pek iyi bir fikir değil. Transferlerimiz geldikten sonra size neden aldığımızı açıklarım” diye yanıtladı.

Mehmet Topal: Rehavete kapılmayacağız
Abvocaat ile basın toplantısına katılan Fenerbahçe’nin deneyimli orta saha oyuncusu Mehmet Topal ilk maçta aldıkları 3-0’lık skoru düşünerek rehavete kapılmayacaklarını söyledi.

Rövanşı da kazanarak gruplara kalmak istediklerini kaydeden Mehmet Topal, “İlk maçın verdiği 3-0’lık avantaj var. Bu avantajın farkındayız ama kesinlikle rehavete kapılmayacağız. Rehavete kapılırsak sahadan canımız yanmış bir şekilde ayrılabiliriz. Bunun farkındayız. Sahada en iyi futbolumuzu oynayıp, galip gelerek gruplara kalmak istiyoruz” dedi. Başarılı futbolcu, yeni teknik direktör Advocaat’ın herkese farklı sorumluluk yüklediğini de belirtti.

Yorumlar | 0
üye profil