Başkan Ali Koç, Mesut Özil'in ne zaman oynayabileceğiyle ilgili tarih verdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe'nin Yüksek Divan Kurulu Toplantı'ında konuştu. Online olarak gerçekleşen toplantıda transferler ve Mesut Özil hakkında açıklama yapan Başkan Ali Koç, 'Bir rüya gerçekleşmeye yakın durumda. Mesut Özil, bir futbolcudan öte bir marka' dedi. Bir nokta atışı transfer daha yapabiliriz diyen Başkan Ali Koç, 'Atilla Szalai bu hafta oynayabilir ve işlemlerini tamamladık. Osayi Samuel de genç ve potansiyeli olan arkadaşlarımız. Bir nokta atışı daha transfer yapabiliriz belki' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2021 14:06
Değiştirme Tarihi: 23.01.2021 14:06
Başkan Ali Koç, Mesut Özil'in ne zaman oynayabileceğiyle ilgili tarih verdi

İşte Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar: 

Mesut Özil'i kadromuza katmak için uğraş verdik, Mesut Özil'in CV'si ortada... Arsenal ile yaşadıkları, gönül bağlarının kopması bizim için bir fırsat oldu, bir rüya gerçekleşmeye yakın durumda. Mesut Özil bir futbolcudan daha öte bir marka. Çocukluğundan beri Fenerbahçeli olması bu transferi daha da anlamlı hale getiriyor.

''TÜM DÜNYAYA EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE DUYURDUK''

Havadaki bir uçağı 4.5 saat boyunca seyretmek nasıl bir duygu ben anlamıyorum. 1.8 milyon kişi Mesut Özil'i taşıyan uçağı izlemiş. Fenerbahçe, Mesut Özil transferiyle birlikte bir kez daha adını tüm dünyaya en güçlü şekilde duyurdu.

MESUT ÖZİL NE ZAMAN OYNAYACAK?

Mesut Özil'in karantinası bugün ve yarın iki test olduktan sonra sona erecek ve yarın akşam idmanına çıkmasını bekliyoruz. Mesut'un hiçbir sakatlık problemi yok. Ne zaman oynayacağına hocamız karar verecek. Eski hocasıyla konuştuğumda, 'Ne kadar sürer?' diye sormuştum. '3-4 hafta sürer' demişti. Şahsi düşüncem 2 haftaya kadar oynamaya başlar. Mesut Özil'in imza günü salı veya çarşamba günü olacak.

Mesut Özil'in çok büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum. Fenerbahçe, Mesut Özil'e "dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu" gösterme fırsatını sundu.

''MESUT ÖZİL'İN İLK TESTİ NEGATİF''

FenerOl' kampanyasını imzalar atılana kadar 'MesutOl' olarak değiştireceğiz. En az bir SMS rica ediyorum. Telefonu olmayan çocukların babalarına, annelerine baskı yapıp SMS yollamalarını rica ediyorum.

Mesut Özil'in ilk testi negatif çıkmış. Şimdi aldım haberi, paylaşmış olayım. Güzel haber... İnşallah hep beraber, sezon sonunda mutlu ve mesut oluruz.