Basına sızan fotoğraf krize yol açtı! İşte Maradona'nın bilinen son fotoğrafı...

Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona dün hayatını kaybetmişti. Kasım ayı başında beyin ameliyatı geçiren Maradona'nın, ameliyat sonrası çekilen fotoğrafı ise kriz yarattı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor Leopoldo Luque'nin, güzel geçen ameliyatın ardından çektirdiği hatıra fotoğrafını, Maradona'nın ailesinden izinsiz şekilde paylaştığı bu nedenle de aileden tepki gördüğü ifade edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:36
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 13:36
Basına sızan fotoğraf krize yol açtı! İşte Maradona'nın bilinen son fotoğrafı...

Arjantinli efsanesinin ailesi, Diego Armando Maradona'nın söz konusu fotoğrafını izinsiz paylaştığı gerekçesiyle doktor Leopoldo Luque'e tepki gösterdi. Aile, Maradona'nın bilinen son fotoğrafının bir ameliyat pozu olmasından dolayı öfkelenerek doktora çıkıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaşanan son fotoğraf krizinin ardından ölüm haberini dünyaya ilk duyuran Clarin Gazetesi'ne konuşan doktor Leopoldo Luque, fotoğrafı çektirirken ve sonrasında paylaşırken Diego Armando Maradona'dan izin aldığını ifade etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Bu fotoğrafın herkes tarafından iyi karşılanacağını düşünmüştüm ancak böyle olmadı. Bu fotoğrafı paylaşmamın yersiz ve uygunsuz olduğunu düşünerek yaşananlardan zarar gören ve üzülen herkesten özür diliyorum"

"İzin konusunu gelince, Diego'nun fotoğraf çekildiğinden haberi vardı. Bu kendi başıma aldığım ve uyguladığım bir karar değildi. Fotoğrafın yaratacağı maneni etkiyi tahmin edemedim. Son olarak altını çizmek istiyorum ki, bu davranışımdan dolayı üzülen herkesten büyük özür dilerim."

"Diego ile birçok fotoğrafımız var. Benim onunla çekilmek istediğimden çok o benimle çekilmek istiyor neredeyse. Tabii ki bunu biz jest, bir kibarlık olarak yapıyor. Ne zaman bir muaneye ya da profesyonel etkinliğimiz olsa 'gel de bir fotoğraf çekilelim' derdi."