Bambaşka bir kimliğe büründü! Sergen Yalçın...

2015 yılından bu yana sürekli saha dışı konularla gündeme gelen Ozan Tufan bambaşka bir kimliğe büründü.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2019 15:22
Değiştirme Tarihi: 11.08.2019 15:22
Bambaşka bir kimliğe büründü! Sergen Yalçın...

Yeni sezona doğru giden Fenerbahçe’de hazırlık maçlarının ardından Ozan Tufan adı daha fazla öne çıkmaya başladı. 2015 yılından bu yana sürekli saha dışı konularla gündeme gelen ve bir türlü performans anlamında isteneni veremeyen Ozan, artık başka bir kimliğe büründü.

Daha önce 2 kez kadro dışı kalan, geçen sezonun devre arasında da Alanyaspor’a kiralanan genç orta saha tüm yaşadığı sıkıntıları geride bıraktığını aktarıyor.

Özellikle Alanyaspor’a gönderildiği dönemde ilk kez istenmediğini anladığını yakın çevresine anlatan 24 yaşındaki futbolcu, hem sözleşmenin son senesini iyi değerlendirmek istiyor hem de eline gelen son şansı artık kullanmayı amaçlıyor.Ozan Tufan’ın yaşadığı olumlu gelişimde bazı faktörler de ön plana çıkıyor. İşte Ozan’ı önce milli takıma geri kazandıran ardından Fenerbahçe’de yeniden yıldızlaştıran o gelişmeler:

SERGEN YALÇIN ARTISI:
Alanyaspor’a kiralandığında çok üzülen Ozan Tufan’ı psikolojik olarak hazırlayan Sergen Yalçın, kendi kariyerinden verdiği örneklerle genç öğrencisini yeniden ayağa kaldırdı, performansını artırdı.

MİLLİ TAKIM MORALİ:
Bursaspor’da beraber çalıştığı Şenol Güneş’in Ozan Tufan’a ay-yıldızlı formayı emanet etmesi her şeyi değiştirdi. Ozan’la sürekli görüşen Güneş, oyuncusunu hep motive etti.

ERSUN YANAL FAKTÖRÜ:
Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’la yıldızı barışmayan Ozan Tufan, Ersun Yanal’la yeni bir sayfa açtı. Yanal’ın olumlu yaklaşımı da genç futbolcuyu artı yönde motive etti.

EMRE BELÖZOĞLU GELDİ:
Sarı-lacivertlilerde kaptan Emre Belözoğlu’nun geri dönmesi de işe yaradı. Ozan’la aynı mevkiide oynayan Emre, hem saha içi hem de saha dışı konularda sürekli motivasyon konuşmaları yapıyor. Son Cagliari maçında da tecrübeli kaptanın taktik dersi öne çıkmıştı.

VOLKAN VAZGEÇMİYOR:
Şu anda sözleşme konusu aşılmasa da Volkan Demirel ile Ozan Tufan hep telefonla görüşüyor. Volkan, bu son şans için genç arkadaşını hep uyarıyor.

Daha çok çalışıyor
Ozan Tufan’ın yakaladığı gelişimde çalışkanlığı da ön plana çıkıyor. Alanyaspor’da kendisini işine veren ve çok çalışan Ozan, programını aynen sürdürüyor.Milli takım kampında da bu yönüyle sivrilen 24 yaşındaki orta saha, ekstra izni olmasına rağmen Fenerbahçe kampına giderek alkış almıştı.Saha dışında da özel bir hoca eşliğinde antrenmanlar yapan Ozan, takım programlarını da hiç sektirmiyor. (Kaynak: Milliyet/Skorer)

Etiketler: ozan tufan - fenerbahçe