Balıkesirspor'da Sercan kabusu

Balıkesirspor'un sezon başında Galatasaray'dan kiraladığı Sercan Yıldırım hakkında, kefil olduğu yüklü miktarda borçla ilgili görülen davadan çıkan hapis cezası, ikinci yarı öncesi tedirginliğe sebep oldu.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2015 15:30
Değiştirme Tarihi: 09.01.2015 15:30
Balıkesirspor'da Sercan kabusu

Kefil olduğu borç ödenmediği gerekçesiyle hakkında Bursa 17'nci İcra Müdürlüğü tarafından icra işlemi başlatılan, evine haciz gelince borcunu ödeme taahhüdünde bulunan Sercan, söz konusu borcu zamanında kapatmayınca Bursa 2'nci İcra Mahkemesi'nde 3 ay hapse çarptırıldı.

Avukatı aracılığıyla yaptığı itiraz reddedilen Sercan Yıldırım hakkındaki dosyanın Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Kalemi'ne geldikten sonra futbolcuya tebligat çıkarılacağı, tebligattan sonra 10 gün içinde paranın ödenmesi halinde hapis cezasının kaldırılacağı, aksi halde yakalama çıkarılacağı belirtildi.

Hapis seçeneğini akıllarına getirmediklerini söyleyen Kulüp Başkanı Tuna Aktürk, "Sercan'ın avukatıyla da görüştüm. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi" şeklinde konuştu.

Tatil bitti
Süper Lig'in 16 haftalık ilk yarısını 12 puanla son sırada kapatan Balıkesirspor'da 5 Ocak'ta başlayan tatil sona erdi. Teknik direktör Kemal Özdeş ve futbolcular, Antalya'da buluştu. Kremlin Palace'ta kampa giren kırmızı beyazlı ekip, 22 Ocak'a kadar çalışmalarını burada sürdürecek, daha sonra Gaziantep'e geçecek ve 24 Ocak'ta Gaziantepspor'la 17'nci hafta maçını oynayacak.