Bakan Kasapoğlu'ndan koronavirüs ile ilgili flaş açıklama! Ligler erteleniyor mu?

Gelen son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgınına yönelik süreci Futbol, Basketbol, Voleybol Federasyonlarımızın Başkanları ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ile değerlendiriyor. Toplantı öncesine ilk açıklama geldi!

Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 14:25
Değiştirme Tarihi: 19.03.2020 14:25
Bakan Kasapoğlu'ndan koronavirüs ile ilgili flaş açıklama! Ligler erteleniyor mu?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Futbol, Basketbol, Voleybol Federasyonlarımızın Başkanları ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanımız ile saat 13:30’da bir araya gelerek Koronavirüs salgınına yönelik süreci değerlendireceğiz." dedi.

Toplantıda liglerin ertelenmesi konuşuluyor. Resmi açıklamanın gün içerisinde yapılması bekleniyor.

TOPLANTI ÖNCESİ İLK AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kritik toplantı öncesine açıklamalarda bulundu.

"Federasyon başkanlarını dinleyeceğiz. Onların da bu süreçte çok fazla çalışması gerekiyor. Ne tür çalışmaları olduğunu konuşacağız. Gündemimizde pek çok konu var. Süreci konuşacağız."

LİGLER ERTELENECEK Mİ SORUSU ÜZERİNE:

"Tabii ki gündemimizde pek çok konu var. Amacımız Türk sporunun bugünleri ve yarınlarını kurtarmak ve geliştirmek."

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR NE DEMİŞTİ?

Yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birçok ülkede spor müsabakaları ertelenirken, seyircisiz olarak devam eden Süper Lig'in de ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, 55 katılımcı ülkeyle yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada ülkemizde tüm önlemlerin alındığını bu kapsamda maçların seyircisiz olarak devam edeceğini belirtirken, "Şu anda alınmış kararda değişiklik yok. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlar devam edecek. Her dakika durum değişebilir. Çok aklı başında olan, çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanımız ve bir bilim kurulumuz var. Her şarttaki durumda, Türkiye'yi en az etkileyecek kararları alıyorlar. Bizim onlarla sürekli mesaimiz var. Bizim için en önce gelen Türkiye'mizdir! Koordine olarak beraber çalışıyoruz." sözleriyle ligde henüz bir ertelemenin olmadığını belirtmişti.

SEYİRCİSİZ OYNAMA KARARI...

Tüm Türkiye'de gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısına çevrilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın corona virüs önlemleri kapsamında açıkladığı 21 maddelik bildiride maçların ertelenmesine dair bir karar çıkmadı.

Futbol camiası, liglerin durumu için tarihi toplantının sonucunu beklerken, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "10 Mart'ta ülkemizde ilk defa bir vatandaşımızda koronavirüs teşhisi konduğunu açıkladık. Sonrasında okulların kapanması, maçların seyircisiz oynanması gibi kararlar aldık. Başkaları, farklı şeyler söyleyebilir. Bizim önem verdiğimiz tek şey insan hayatı." ifadelerini kullandı.