Bahattin Demirbilek kimdir?

Bahattin Demirbilek kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 16:57 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 16:57

Bahattin Demirbilek kimdir sorusunun yanıtı birçok sporsever tarafından sorgulanmaya başladı. Galatasaray başkan adayları arasında ismi geçen Bahattin Demirbilek'in hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Bahattin Demirbilek kimdir?

Son günlerde spor camiasında ismi oldukça duyulmaya başlayan Bahattin Demirbilek'in hayatı hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. Galatasaray başkan adayı olacağı yönünde söylentiler çıkan Bahattin Demirbilek, Rusya'nın en büyük inşaat firmalarından birisi olan ESTA Construction sahibi. İşte Bahattin Demirbilek hakkında bilgiler.

BAHATTİN DEMİRBİLEK KİMDİR?
Ankara’da büyüyen ve çalışma hayatına 15 yaşında başlayan Bahattin Demirbilek, 1993’te yani 22 yaşında Rusya’ya gitti. Profesyonel olarak yıllarca Rusya’da çalışan Demirbilek 33 yaşında ise ESTA Construction’ı kurdu. 2005 yılında kurduğu şirketi 2018 yılında dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinden biri haline getiren Demirbilek aynı zamanda “Hayatın anlamı ve çocukluk aşkım” sözleriyle nitelendirdiği ve kongre üyesi olduğu Galatasaray sevdası nedeniyle oğlunun adını bile Aslan koydu.

Rusya’da yaptığı taahhüt işleriyle ülkenin en büyük müteahhitlerinden biri olan Bahattin Demirbilek’in ESTA Construction’ı aynı zamanda Mercedes-Benz Daimler’in ülkedeki en büyük yatırımı ve ilk otomobil fabrikasını, Saratov’daki Yuri Gagarin Havalimanı’nı da inşa ediyor.

ENR tarafından her yıl açıklanan ve dünyanın en büyük inşaat şirketlerinin sıralandığı listede 2015 yılında 189’uncu sırada yer alan ESTA Construction, 3 yıl içerisinde aynı listede 30 sıra birden yükselerek 2018 yılında 159’uncu sırada yer aldı.