Babasının vefatı sonrası depresyona giren 19 yaşındaki Mohammed Ihattaren futbolu bırakma noktasında

Juventus'un sezon başında transfer ettiği ve Sampdoria'aya kiraladığı 19 yaşındaki Hollandalı futbolcu Mohammed Ihattaren, babasının vefatından sonra yaşadığı psikolojik sorunlar sebebiyle futbolu bırakma noktasına geldi. Bazı kaynaklar, futbolu bıraktığını ifade ediyor. 

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2021 16:00
Değiştirme Tarihi: 03.11.2021 16:03
Babasının vefatı sonrası depresyona giren 19 yaşındaki Mohammed Ihattaren futbolu bırakma noktasında

17 yaşında Hollanda'nın PSV takımında yıldızı parlayan ve bu yaz Juventus'a transfer olan 19 yaşındaki Mohammed Ihattaren, ardından Sampdoria'ya kiralanmıştı. 

Ardından babasının vefatıyla sarsılan genç oyuncu, bu acıyı kaldıramayıp depresyona girdi. Kimseyle görüşmediği kaydedilen genç yıldızın, futbolu bıraktığı iddia edildi. 

Hollanda basınında yer alan bilgilere göre Mohammed'in babası 2 yıl önce hayatını kaybetti ve genç futbolcu o günden bu yana ağır depresyonla mücadele ediyor. 

İddilar henüz resmi olarak ne Juventus ne de Sampdoria tarafından doğrulanmasa da JuveFc.com adlı site, genç ismin emekli olmayı düşündüğünü aktarıyor.

Sporda depresyon ve ruh sağlığı gibi gözden kaçan konular, sporcu hayatını derinden etkiliyor. Bunun bir benzeri de babasını kaybeden ünlü futbolcu Adriano'da görülmüştü. 

İlgili Sayfalar: Spor