Aziz Yıldırım'dan flaş teknik direktör kararı!

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2015 11:12 | Değiştirme Tarihi: 04.06.2015 12:56

Fenerbahçe camiasında teknik adam konusuyla ilgili büyük bekleyiş devam ederken Aziz Yıldırım flaş bir karar aldı.

Futbol takımı ile ilgili sorumluluğu Terraneo’ya bırakan Yıldırım, kulübün farklı problemleri ile ilgilenecek. İşte Yıldırım'ın o sözleri...

"Ben karışmam"

Başkan Aziz Yıldırım’ın gittiği her yerde “Teknik adam kim olacak?” sorusuyla karşılaştığı ve herkese “Ben bilmiyorum. Artık karışmıyorum. Teknik adam dahil olmak üzere tüm konularda kararı Terraneo verecek” dediği öğrenildi.

Terraneo 'Spalletti' dedi

Fenerbahçe’de teknik direktör arayışlarında sona yaklaşıldı. Yabancı adaylarla görüşmelerini tamamlayan sarı-lacivertli kulübün 1-2 gün içinde resmi açıklamayı yapması bekleniyor. Günlerdir yurt dışında temaslarda bulunan ve İstanbul’a döner dönmez yönetime rapor sunan Sportif Direktör Terraneo, kulübün yapısına en uygun ismin Luciano Spalletti olduğunu bildirdi. Sarı-lacivertlilerin 1-2 gün içerisinde yeni hocayı açıklaması bekleniyor.

Udinese ve Roma’daki başarısının ardından ülke dışına çıkan İtalyan hocanın Rusya’da önemli başarılar kazandığının altını çizen Terraneo’nun görüşleri sonrası Spalletti sarı-lacivertli takımın teknik direktörlüğü için en güçlü aday konumuna geldi.

Roma ile iki kez İtalya Kupası’nı kazanan İtalyan çalıştırıcı yine aynı takımla süper kupayı da almıştı. Ardından büyük bir transfer bütçesine sahip Zenit’in başına geçen Spalletti burada iki kez lig, bir kez kupa, bir kez de süper kupa başarısı yaşadı. Şu an çalışmasa da Zenit ile kontratı devam eden tecrübeli çalıştırıcı Rus ekibinden maaşını almayı sürdürüyor. İtalyan teknik adamın mukavelesi Aralık ayında sona erecek.