Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Aziz Yıldırım beklenen açıklamayı yaptı!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi; "Ersun Yanal çalışıyorsa benim için mesele bitmiştir. Öbür tarafı kendi problemidir"

08.08.2014 17:29

Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpte yaşanan "Ersun Yanal krizi" ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. Yıldırım, "Ersun Yanal ayrılabilir ama bu sebeplerden dolayı değil. Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez. Bu 'özel hayat' kulübe zarar verirse o zaman müdahale ederim. Ersun Yanal çalışıyorsa benim için mesele bitmiştir. Öbür tarafı kendi problemidir" ifadelerini kullandı.İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:"Stadımızda takımımız, Beşiktaş ve Chelsea, Soma'ya yardım için maçlar yapacak. Çok önemli bir gün ve bütün taraftarlar bir arada olacak. Bu hadiseyle beraber yöneticilerden dolayı taraftarlar bir araya gelmiyor tezi de çöktü. 20 binden fazla bilet satıldı.""Burası Fenerbahçe Spor Kulübü ve şirketleri var. Bir şirket mantığıyla idare ediliyoruz. Her denetlemede belirli kriterleri tutturmak zorundayız ve bunun için de gelir-gider dengesini tutturmak zorundayız. Fenerbahçe Futbol Takımı 26-27 Nisan'da oynadığı Rizespor maçıyla şampiyon olmuştur. Bu erken şampiyonluk belki de tarihte ilktir. Daha sonra 2.5 aylık tatil dönemi yaşadı. Sporcularımız tatilleri yaptı döndü, aynı şekilde teknik heyet de tatilini yaptı döndü. Bizim görevimiz, bu arkadaşlara gelecek yılın planlarını anlatmak ve onlardan da gereken karşılığı almaktır"

"Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez""Tüm personelimiz önüne bakacak ve artık önündeki hedeflere doğru çalışması lazım. Bunları anlatmak ve izah etmek yönetimin görevi. Onu atıyorlar, bunu satıyorlar, hepsi uydurma. Ben, kulüp için çalışan insanların arkasından konuşmam, yüzüne konuşurum. Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez. Bu 'özel hayat' kulübe zarar verirse o zaman müdahale ederim. O özel hayatlar kulübü rahatsız ediyorsa konuşurum. 2.5 aydır olanlar ortada; Samandıra'da geç gelmeleri falan... Ben bunları söylemek zorundayım. Bunları anlatmam ve ikaz etmem benim hakkımdır. Fenerbahçe camiası adına, bu kulübü yönetim kurulu olarak biz yönetiyoruz.""Kötü bir şey olduğu zaman başkan zayıf, yönetim yapamıyor. Bir başarı ya da başarısızlık varsa hepimizindir. Basına yakın birisi beni arıyor, "falanı getiriyormuşsunuz" diyor. Öyle kolay mı; verin parasını getireyim. 1 tane transfer yaptık, genç oyuncular dışında da yapmayacağız.""Ben nasıl özel hayatıma dikkat ediyorsam, herkes dikkat edecek. Bu sporcular 2011'den bu yana burada ve onur mücadelesi yapmışlardır. Onlara benim kızma ya da hakaret etme hakkım yok ama uyarmak zorundayım. Biz artık bu sezon şampiyon olup, seneye Şampiyonlar Ligi'ne gitmek zorundayız. Hocaya da anlattım, fazla izin vermeyelim, çalışalım."Ersun Yanal'ı odaya neden almadı?"Sportif olarak da tüm personelimi aldım konuştum, tek tek uyarılarda bulundum. Futbolcular ile konuşacağım için hocaya girmemesini söyledim, daha sonra da hocayla konuştum. Herkese bizim çok çalışmamız gerektiğini anlattım." "Ersun Yanal çalışıyorsa benim için mesele bitmiştir""Teknik direktörümüze fazla izin vermemek, çalışmak gerektiğini anlatırım. Tatilden sonra çalışma dönemi sıkıntılı oluyor. Çalışmamız gerektiğini anlatırım. Uyarılarımız dinlenmiyorsa gerekeni yaparız ama şu anda öyle bir durum yok. Ersun Yanal çalışıyorsa benim için mesele bitmiştir. Öbür tarafı kendi problemidir. Bugün bütün basında Soma haberleri olsun isterdik ama başka şeylerle meşgul olunuyor. Özel hayata girmeyin bunlar ayıptır, dedikodudur. Herkesin ailesi var, önce kendiniz sorgulayın." "Ersun Yanal ayrılabilir ama...""Ersun Yanal ayrılabilir ama bu sebeplerden dolayı değil, kız arkadaşı varmış falan filan, böyle bir şey olmaz. Spor dışında olan şeyler, kulübümüze zarar vermediği ölçüde bizi ilgilendirmez. Herkesin ailesi var, herkesin belirli yaşam tarzları var, bunlara girmeye gerek yok."
Yorumlar | 0
üye profil