Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aziz Yıldırım'ı Gülen'e şikayet eden o kişi...

Aziz Yıldırım'ı Gülen'e şikayet eden o kişi...

Aziz Yıldırım'ın eski avukatı Faik Işık, gazeteci Hüseyin Gülerce'nin, Aziz Yıldırım, bir iş adamına 'Fethullan Gülen'in yanında ne işiniz var' dedi, o kişi de bu lafları yetiştirince, Gülen şike operasyonunu yaptırdı şeklindeki açıklamasında sözü edilen kişinin İhsan Kalkavan olduğunu iddia etti.

11.08.2016 10:39

Aziz Yıldırım'ın eski avukatı Faik Işık, gazeteci Hüseyin Gülerce'nin, "Aziz Yıldırım, bir iş adamına 'Fethullan Gülen'in yanında ne işiniz var' dedi, o kişi de bu lafları yetiştirince, Gülen şike operasyonunu yaptırdı" şeklindeki açıklamasında sözü edilen kişinin İhsan Kalkavan olduğunu iddia etti.

Fenerbahçe'ye yönelik yapılan Şike Operasyonu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

CNN Türk'te yayınlanan bir programa katılan ve bu operasyonun FETÖ tarafından yapıldığını açıklayan gazeteci Hüseyin Gülerce, "Spor dünyasından bir isim Fethullah Gülen'e Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkındaki sözlerini yetiştirmiş. Yıldırım bir gün uçakta bu şahsa 'Senin Fethullah Gülen'in yanında ne işin var' şeklinde sözler etmiş. Bu şahıs Gülen'e bu sözleri aktarınca Fethullah Gülen de Aziz Yıldırım'a taktı. Neden Aziz Yıldırım'a taktı? Türkiye'nin en çok taraftarı olan kulübün başkanı bu zihniyetteyse kendisine zarar verebilir düşüncesiyle. Şike davası Aziz Yıldırım'ı tasfiye etmek içindi" ifadesini kullanmıştı.

HÜSEYİN GÜLERCE'DEN ŞİKE OPERASYONU İTİRAFI!

O KİŞİYİ AÇIKLADI
Bu sözlerin ardından bir açıklama da Şike Davası'nın önemli avukatlarından olan Faik Işık'tan geldi. Işık Habertürk'te yayınlanan Karşıt Görüş programına çıktı ve Aziz Yıldırım'ı FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e şikayet eden kişiyi açıkladı.

'AZİZ YILDIRIM'IN SÖZLERİNİ HEMEN YETİŞTİRMİŞ'
İşte Faik Işık'ın sözleri:

"Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen hakkında İhsan Kalkavan'a bir şeyler söylüyor. Azerbaycan'dan gelirken, özel uçakta. Aziz bey esprili bir adamdır, birini eleştirirken batıcı cümlelerle de söyler. O batıcı cümleler belki biraz kanatır da. O cümlelere bazıları tepki gösterebilir. Bu cümleler bir yere yetiştiriliyor. Havlular, himmetler, bu kadar işadamının sanki Hac'ca, Umre'ye gidermiş gibi oralara gitmesi, böyle hoşgörüyle kabul edilecek iş değil. Bunlar ne iş diyor, çok ağır şekilde eleştiriyor. Tek sorun tabii ki bu değil. Bu arada bir futbol takımı denemeleri de oluyor. Galatasaray Kulübü'nden bazı futbolcu ve yöneticilerin doğrudan bağlantıları ve Hakan Şükür..."

Yorumlar | 0
üye profil