Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aziz Yıldırım'dan Advocaat'a uyarı!

Aziz Yıldırım'dan Advocaat'a uyarı!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, takımın çıkacağı kritik Kasımpaşa maçı öncesi Samandıra'ya çıkarma yapıp Advocaat'la kritik bir görüşme yaptı.

19.09.2016 10:50

Aziz Yıldırım aynı zamanda kulübün asbaşkanı olan kardeşi Ali Yıldırım ile gittiği tesislerde önce futbolcularla ardından Hollandalı teknik adam Dick Advocaat ile görüşmeler yaptı. Aziz Yıldırım'ın iki görüşmede de taraflara kötü gidişe bir son verilmesini istediğini söyledi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın futbolculara yaptığı konuşmada, "Camia hepinize kırgın. Ve sizin buna karşılık söyleyecek tek bir lafınız yok. Yarın (Bugün) çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaksınız. Gelen tepkilerden siz de biz de hepimiz nasibimizi alıyoruz. Hepiniz kariyerli, önemli futbolcularsınız. Bu haftadan itibaren bir galibiyet serisine başlayacağınıza yürekten inanıyorum ve size güveniyorum" dediği kaydedildi

Advocaat'a uyarıı: "Futbolcuları basının önüne atma"
Yıldırım'ın futbolculardan gelen "Hoca maç sonu basın önünde bizi eleştirince tüm hafta yazılanlar nedeniyle morallerimiz daha da bozuluyor" serzenişinden sonra Advocaat ile yaptığı görüşmede Hollandalı teknik adamdan futbolcuları basının önüne atmamasını istedi. Aziz Yıldırım'ın, "Futbolcuları eleştireceksen bunu tesislere dönünce yüz yüze yap" diyerek uyardığı öğrenildi. Advocaat geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada "Fenerbahçe'de üst seviye futbol oynayamayacak oyuncular var" demişti.

Advocaat ne demişti?
Advocaat, Fenerbahçe kadrosunda üst seviye futbol oynayamayacak futbolcuların olduğunu söyledi.

Galip gelememenin bahanesinin olmadığını dile getiren 68 yaşındaki Hollandalı teknik adam, "Daha iyi sonuçlar almaya mecburuz. Oynadığımız futbol, geçen sezondan farklı. Bir önceki teknik direktör çok fazla puan almış. Futbol da tamamen puana bağlı bir spor. Takımı 4 hafta öncesine kıyasla kesinlikle daha iyi tanıyoruz. Kadromuzda üst seviye futbol oynayamayacak futbolcular var ama biz puanlar ve galibiyetler almak mecburiyetindeyiz. Bunun hiçbir bahanesi olamaz." ifadelerini kullandı.

Futbolcuların üzerindeki baskıya değinen deneyimli çalıştırıcı, "Şu anda futbolcuların üstünde çok fazla baskı var. Kazanmak zorunda olduklarını biliyorlar. Geçtiğimiz pazartesi gününden beri oyuncularla aramızda çok fazla konuşma geçti. Herkes, Fenerbahçe'nin kazanması gerektiğini söylüyor ve futbolcular da bunu biliyor. Bu akşam bu düşüncelerle kritik bir karşılaşmaya çıktılar." şeklinde görüş belirtti.

Yorumlar | 0
üye profil