Aziz Yıldırım'a Nabi Avcı'ya Hakaret Suçundan Dava Açıldı

Aziz Yıldırım'a Nabi Avcı'ya Hakaret Suçundan Dava Açıldı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, MEB ziyareti sonrasında "A... koyarım böyle bakanlığın. Yürü Şekip yürü, devlet yönetimi böyle mi olur, devletin de a... koydular." dediği iddiasıyla yargılanacak.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 2015 yılında yaptığı ziyaretinin ardından "A… koyarım böyle bakanlığın" dediği iddiasıyla "hakaret" suçundan dava açıldı. İddianamede, Yıldırım'ın Kenan Evren Lisesinin teslimi için hazırlanan protokolün bakanlık tarafından yok sayılması şeklindeki "haksız fiile, tepki olarak ve öfkeyle" söz konusu ifadeleri kullandığı belirtildi.

İddianameye göre, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Fenerbahçe Kulübü arasında, üç eğitim- öğretim binası, bir spor salonu ve bir konferans salonu yapılıp bakanlığa teslim edilmesi karşılığında Kenan Evren Lisesi'nin Fenerbahçe'ye teslim edilmesi konusunda protokol imzalandı. Lisenin teslim işinin uzunca bir süre yerine getirilmemesi nedeniyle Yıldırım Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 29 Nisan 2015 günü dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı makamında ziyaret etti.

"ŞARTLARI YERİNE GETİRDİK"

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 20/09/2016 14:33:57

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin