Aykut Kocaman'a Shakhtar Donetsk ilgisi!

Aykut Kocaman'a Shakhtar Donetsk ilgisi!

Konyaspor'daki başarısıyla takımını Avrupa Ligi'ne taşıyan Aykut Kocaman, Ukrayna kulübü Shakhtar Donetsk'in dikkatini çekti.

Shakhtar Donestk’in profesyonelleri Konya’daki maçta Aykut Kocaman’ın oturttuğu sisteme ve kulüp yapısına hayran kalmıştı.

Yeşil-Beyazlılar, Braga ve Fenerbahçe maçlarında da göz hapsinde olacak. Ancak ilginç olan; Shakhtar yönetiminin bu maçları izlemeleri için görevlendirdiği scoutlar Konyasporlu futbolcuları değil, teknik direktörAykut Kocaman’ı izleyecek.

Uzun yıllar bu takımda görev yapan Lucescu’nun, maç öncesi Shakhtar’a, “Türk futbolunun en önemli hocalarından biriyle karşılaşacaksınız, dikkat edin. Aykut Kocaman’ın her zaman bir sistemi ve planı vardır” diyerek uyarıda bulunduğu öğrenildi.

Lucescu övdü, Kocaman takibe alındı!
Shakhtar yönetimi takımın mevcut teknik adamı Paolo Fonseca’nın oyuncular üzerindeki etkisinden ve kulübün performansından memnun, ancak genç teknik adamın parlayıp yeniden Avrupa’da büyük bir takımın başına geçme ihtimalini göz önünde bulundurarak Lucescu’nun da övgüyle söz ettiği Kocaman’ı yakın takibe aldığı ifade edildi.

Herkes ona koşuyor
Konyaspor’u geride kalan sezonda 3. yaparak Avrupa Ligi’nde direkt gruplara taşıyan tecrübeli teknik adamın bu arenada henüz puanı bulunmuyor. Ancak sezon başında Vitor Pereira’yla yollarını ayıran Fenerbahçe ilk olarak Kocaman’ın kapısını çalmıştı. Fatih Terim’in eleştirildiği şu günlerde milli takım yetkilililerin de kulislerde Kocaman ismini yüksek sesle konuştuğu belirtiliyor. 

Görüntülenme : 2175 Güncelleme Tarihi: 12/10/2016 10:20:39
Yayınlanma Tarihi: 12/10/2016 10:18:16

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin