Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fırat Aydınus Melo'ya küfür etti iddiası

Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray-Akhisar Belediyespor karşılaşmasında gündeme damga vuracak bir gelişme yaşandı.

08.03.2014 19:52

Maçın ilk yarısında Felipe Melo'nun faulünden sonra hakem Fırat Aydınus ile Brezilyalı oyuncu arasında yıllarca konuşulacak bir diyalog yaşandı.Aydınus, Melo'yu faul konusunda sert bir diller uyarırken Brezilyalı yıldız da maçın hakemine hakeme karşılık verdi. Yaşanan diyaloğun ardından arkasını dönen Fırat Aydınus'un küfür ettiği iddia edilen pozisyon kameralarda görüntülendi.Fırat Aydınus'un küfür ettiği iddia edilen bu pozisyon sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Hakem Aydınus oyunun 2.yarısında sahaya çıktığında Galatasaraylı taraftarların tepkisiyle karşılaştı. 'Küfür etsene küfür etsene Fırat Aydınus'' protestolarıyla karşılaşan Aydınus'a tribünlerden tepki yağdı.

Soyunma odasında Alp'i aradıFırat Aydınus'un 2. yarıdaki bir pozisyonda Melo ile ağzını kapatarak konuştuğu dikkati çekti. Sosyal medya ve TT Arena bu haberle sallanırken, Fırat Aydınus maçtan sonra gözyaşları içeresinde Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp’i aradı.Haberi kendisine babasının telefonla verdiğini söyleyen Fırat Aydınus, "Ayıptır, günahtır, kimler neden ne sebeple bu söylentiyi çıkarıyor. Ne yapmak istiyorlar? Ben bunca yıllık bir hakemim neden bir futbolcuya küfredeyim. Haberi babam verdi başkanım. Bu söylentilere inanamıyorum. Benim kullandığım dili bile bilmeyen bir oyuncuya bir hakem olarak nasıl hakaret ederim. Bunu insanlar nasıl yakıştırırlar bana" diyerek içini döktü.Maç sonunda konu hakkında özel demeç veren MHK Başkanı Zekeriya Alp, "Bunu yapalar kimse ahlaksız bir tutum içindeler. Fırat Aydınus ve Aydınus gibi pırıl pırıl hakemlerimizden ne istediklerini anlayabilmiş değilim. Ama bunun ahlaksızca olduğunu söyleyebilirim" dedi. Haber ile ilgili metin girin!.SOSYAL MEDYA YAKINLARI
meliheskinazi: Fırat Aydınus, Melo’ya “A.. çocuğu” dedi.
cnymstk: Fırat Aydınus gerçekten Melo’ya küfür etmiş olamaz değil mi? 100 defa izledim inanmak istemiyorum.
MstfDmr07: Hadi bakalım fırat aydınus Melo’ya ettiğin küfürden sonra ne ceza alacaksın@KralGven: böyle hakem olmaz bu nedir lan şimdi videoyu izledim baya dümdüz yürü fırat aydınus bana göre bırakır hakemliği Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil