Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aubameyang’a Madrid yolu!

Aubameyang’a Madrid yolu!

Borussia Dortmund’un Aubameyang’ı Madrid ekibine satmayı düşünebileceğini açıklaması Real Madrid’i umutlandırdı.

17.10.2016 22:07

Borussia Dortmund yönetiminden Joachim Watzke Alman basınına yaptığı açıklamada Pierre-Emerick Aubameyang’ı Real Madrid’e satmayı düşünebileceklerini belirtti. Watzke “Eğer Real Madrid bizimle iletişim kurarsa tekliflerini dinleyebiliriz ama size şunu söyleyebilirim ki bu yine de kolay bir transfer olmayacak.” dedi.

Watzke ayrıca “Aubameyang’ın bizimle kalmasını istiyoruz. Son zamanlarda ayrılan futbolcularımızın aksine, Gabonlu oyuncunun bizimle 2020 yılına kadar sözleşmesi var. Ayrıca onun da kulüpten ayrılmaya niyetli olduğunu da sanmıyorum.” dedi. 27 yaşındaki Fransa doğumlu Gabonlu golcü bugüne kadar yaptığı açıklamalarda birçok kez Real Madrid’e olan sevgisinden bahsetmişti. Oyuncunun sıkı bir Real Madrid taraftarı olduğu bir sır değil. Aubameyang, Ekim ayı başında Onze Mondial dergisine konuşmuştu. Yıldız futbolcu Real Madrid ile ilgili olan soruya ise “Real Madrid’in her zaman kalbimde çok özel bir yeri vardı. Dedeme bir gün Real Madrid’te oynayacağımın sözünü vermiştim. Umarım gerçekleşir.” cevabını vermişti.

Dortmund’a 2013 yılında Fransa’nın Saint-Etienne kulübünden gelen Aubameyang, Alman ekibiyle çıktığı 151 maçta 88 gol attı. Gabonlu futbolcunun Real Madrid’e transferinin önündeki tek engel ise FIFA’nın Madrid ekibine verdiği Ocak 2018’e kadar geçerli olan transfer yasağı. Kulüp cezaya itiraz etmişti.

Yorumlar | 0
üye profil