Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Atsür: Hedefim, Alba Berlin’de başarılı ve kalıcı olmak

Atsür: Hedefim, Alba Berlin’de başarılı ve kalıcı olmak

Almanya Birinci Basketbol Ligi’nde Alba Berlin forması giyen milli oyuncu Engin Atsür, başarılı ve kalıcı olmak istediğini söyledi.

12.10.2016 14:43

Sezon başında Alman ekibe transfer olan Engin Atsür, kulüpte güzel bir atmosfer yakaladıklarını, takıma ve ülkeye adapte olma sürecinin kendisini zorlamadığını söyledi. Alba Berlin’i daha iyi yerlere taşımak istediklerini belirten milli Atsür, başkent ekibinin geçen sene çok iyi bir sezon geçirmeyerek ligi 6’ncı sırada bitirdiğini, play-off’larda da çeyrek finalde elendiğini aktardı. Atsür, “Hedefimiz ilk aşamada geçen seneden daha iyi bir sezon geçirmek. Şimdiden ‘Final oynayacağız, şampiyonluk yaşayacağız’ demek biraz hayal olur” dedi.

BİR SENE DAHA OYNAMAYI İSTEYEBİLİRİM
Genç bir takım olduklarını belirten 32 yaşındaki Atsür, şunları söyledi: “Burada başantrenörümüz Ahmet Çakı önderliğinde yeni bir sistem oluşturulması hedefleniyor. Limitlerimizi biliyoruz. Zamanla aşama kaydedeceğimize inanıyorum. Alba Berlin’i ait olduğu yere taşımaya çalışacağız. Bir senelik sözleşmem var. Ancak hedefim burada başarılı ve kalıcı olmak. Burada en azından bir sene daha oynamayı isteyeceğimi düşünüyorum.”

ALMANYA’DA BÜYÜK BİR İLGİ VAR
“Almanya’da salonlar doluyor. Berlin’de oynadığımız her maça yaklaşık 10 bin seyirci geliyor. Almanya’da basketbola ilgi büyük. Türkiye’de sadece derbi ve büyük maçlara ilgi var. Türkiye, belki de Avrupa’nın en kuvvetli basketbol ekonomisine sahip. İspanya ile yarıştığını görüyoruz. Elbette Türkiye’de bütçelerin getirmiş olduğu bir kalite farkı da var. Berlin, büyük ve güzel bir şehir. Birçok kültürel faaliyet var. Sonuçta annem Alman olduğu için yarı Alman sayılırım. Daha önce burada hiç yaşamadım ama Almanya ile bir bağlantım var. Ağabeyimin Almanya’da yaşaması ve takımı Ahmet Çakı’nın çalıştırması, buraya gelmemde etkili oldu.”

AHMET ÇAKI İLE ÇALIŞMAK, BİR FIRSAT
“Ahmet ağabey, genç bir antrenör fakat senelerdir üst seviyelerde çalıştı. Oyuncularıyla ilişkisi çok iyi. Bu çok önemli bir özellik. Kariyerimde çok fazla antrenör ile saha içi ve dışında bu kadar rahat iletişim kurduğumu hatırlamıyorum. Öğretmeyi de seven bir antrenör. O yüzden Ahmet Çakı ile çalışmak, genç arkadaşlarımız için çok değerli bir fırsat. Yaşım ve tecrübem gereği arkadaşlarıma saha içi ve dışında yardım etmem gerekiyor. Bunun farkındayım. Sahaya çıkınca da herkes gibi ben de takıma en iyi şekilde faydalı olmaya çalışacağım.”

Yorumlar | 0
üye profil