Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

FIFA'dan Galatasaray'a darbe!

Yannick Carrasco, Oliver Torres ve Saul transferlerinde Galatasaray'ın, FIFA'nın Atletico Madrid'e kestiği cezanın kurbanı olduğu ortaya çıktı.

16.01.2016 13:32

FIFA'nın Atletico Madrid'e verdiği transfer cezası, Galatasaray'ın transfer planlarını da etkiledi. Kış transfer döneminden sonra yürürlüğe girecek olan ve sonraki iki transfer periyodunu kapsayacak olan ceza nedeniyle başkent ekibinin kendisine yeni bir yol haritası çizdiği ortaya çıktı.  

İspanyol ekibinin üç futbolcusu için Galatasaray harekete geçmiş, Yannick Carrasco, Oliver Torres ve Saul'ü kiralamak için girişimlere başlamıştı. Madrid ekibinin Rayo Vallecano ile oynadığı maçı izleyen sarı-kırmızılı yetkililer, ilk planda kanat oyuncusu Oliver Torres için harekete geçerken, Saul ve Carrosco'nun da kiralanması için girişimde bulunmuşlardı. 

Ancak İspanya'dan gelen haberler Atletico'nun genç yıldızlarının, FIFA'nın aldığı karardan sonra sarı-kırmızılı ekipten uzaklaştığını ortaya koydu. Her ne kadar bu transfer dönemini kapsayan bir yasak olmasa da, önümüzdeki dönemler için yeni oyunculara yasak getiren kararın, dev kulübü bu isimleri elinde tutma politikasına mecbur ettiği bildirildi. 

"Galatasaray'ın transferleri imkânsız"

Marca gazetesinden Juan Castro Nogales konuyla ilgili olarak Skorer'e yaptığı açıklamada, "FIFA'nın Atletico Madrid Kulübü'yle ilgili verdiği karar, Galatasaray'ın transfer planlarını etkileyecek. Atletico oyuncu satmaktan imtina edecek, elindekileri tutmaya çalışacak. Artık bu oyuncuları almaları imkansız hale geldi" dedi.  

Yorumlar | 0
üye profil