Atınç Nukan Şampiyonluk için favori takımını açıkladı!

Atınç Nukan Şampiyonluk için favori takımını açıkladı!
Yayınlanma Tarihi: 20.10.2015 13:11 | Değiştirme Tarihi: 20.10.2015 13:11

Sezon başında Beşiktaş'tan Almanya İkinci Ligi kulüplerinden RB Leipzig'e transfer olan Atınç Nukan, milli takımda oynamayı çok istediğini ve Leipzig'e geldikten sonra bu konuda şansının arttığına inandığını söyledi.

Atınç Nukan, RB Leipzig'e geliş sürecini, Beşiktaş'ın  ligdeki durumunu ve hedeflerini anlattı. 

Leipzig'e geldikten sonra iyi geçen hazırlık kampı ve sezon  başlangıcının ardından şansız bir sakatlık geçirdiğini anımsatan Atınç, takımdan  2 ay ayrı kaldığını belirtti. Yeniden antrenmanlara başladığını ifade eden genç  oyuncu, çok kısa zamanda formunu yakalayıp sahalara geri döneceğini kaydetti. 

Leipzig takımıyla bu sezon Almanya Birinci Ligi'ne (Bundesliga)  çıkmayı hedeflediklerini belirten Atınç, daha sonra da Bundesliga'da kalıcı  olmayı istediklerini ifade etti. 

Kişisel hedef olarak milli takımda forma giymek istediğini vurgulayan  22 yaşındaki oyuncu,  "Milli Takımda oynamayı çok istiyorum. Buraya geldikten  sonra şansımın arttığını düşünüyorum" dedi. 

Bu konuda Fatih Terim ile görüşmediğini anlatan Atınç,  form tutmaya  çalışacağını, oynamaya başladıktan sonra da milli takıma çağrılması halinde çok mutlu olacağını dile getirdi. 

Leipzig'e geldiğine çok iyi karşılandığını anlatan genç oyuncu, "Bu  kadarını beklemiyordum. Futbola inanılmaz bir ilgi var. Kent nüfusu 500 bin  civarında, ancak stat her maç dolu.  Futbola ilgi çok güzel. Benim de hoşuma  gitti" diye konuştu. 

Atınç Nukan, taraftarların, takım arkadaşlarının ve teknik heyetin  ilgisinden çok memnun olduğunu şimdiye kadar her şeyin iyi gittiğini belirterek,  Almanca dersler de aldığını ve kendi derdini anlatacak düzeye geldiğini kaydetti. 

"Ralf Rangnick beni çok etkiledi" 

Beşiktaş'tan ikinci lig kulübüne genç yaşta transfer olmanın kendi  kariyeri açısından bir risk taşıyıp taşımadığı yönündeki bir soruya genç oyuncu,  şöyle yanıt verdi: 

"Öyle olsaydı teklifi kabul etmezdim. İlk teklifi duyduğumda ben de  bunu düşündüm. RB Leipzig Teknik Direktörü Ralf Rangnick ile konuştuktan sonra  buradaki projenin, buradaki yatırımların ne kadar büyük olduğunu anladım.  Hedeflerinin ne kadar yüksek olduğunu gördüm. Beşiktaş'ta kalsam belki oynardım. Oynayacağıma da inanıyorum.  Dediğim gibi kendime daha büyük hedefler koymak  istedim. Hocamın da beni isteyip bana güvenmesi önemliydi. Bu beni çok etkiledi." 

"Doğru bir karar verdim" 

Atınç, genç futbolculara önem veren teknik direktör Şenol Güneş ile  Beşiktaş'ta çalışamamasından pişmanlık duyup duymadığı konusunda, şunları kaydetti: 

"Şu an Almanya'nın en iyi hocalarından biriyle çalışıyorum. Ralf  Rangnick'in parlattığı futbolculara bakarsak, çok daha önemli oyuncular. O yüzden  buraya gelmeyi tercih ettim. Öyle bir pişmanlık yok. Ayrılmadan önce Şenol hoca  ile de görüşmelerimiz oldu. Ona da bana verdiği tavsiyelerden ötürü teşekkür ederim ama dediğim gibi öyle bir pişmanlık yok. Ralf Rangnick'le çok daha  mutluyum ve çok daha başarılı olacağımı düşünüyorum." 

Başarılı savunma oyuncu, genç yaşta ailesinden ve 10 yıl oynadığı  kulüpten ayrılmanın duygusal olarak kendisi için de zor olduğunu, ancak futbolda  hedef konulduğu zaman böyle şeylerin yaşandığını söyledi. 

"Şampiyonluk için Beşiktaş favori" 

Beşiktaş'ın bu sezonki performansını değerlendiren Atınç, "Beşiktaş bu  sene çok başarılı gidiyor. Buradan takip ediyorum. İnşallah böyle devam edip sezonu şampiyon olarak tamamlarlar. Şampiyonluk için Beşiktaş şu an favori. Her  zaman Fenerbahçe ve Galatasaray ile mücadele edecektir ama oynanan futbol ve  takım içinde uyuma bakılırsa ben Beşiktaş'ı favori olarak görüyorum" ifadelerini  kullandı. 

Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Mario Gomez için "tam bir panzer"  nitelemesini kullanan Atınç, tecrübeli golcünün herkes gibi önce bir alışma  süreci yaşadığını belirtti. 

Gomez ve Andreas Beck'in Beşiktaş'ın Almanya'da tanıtımına da faydası  olduğunu söyleyen genç oyuncu, kendisi için ayrı bir yeri olan Cenk Tosun'un da oynamayı hak ettiğini kaydetti. 

"Beşiktaş taraftarının yeri ayrı" 

Beşiktaş taraftarına da mesaj yollayan 22 yaşındaki oyuncu, "Beşiktaş  taraftarı ile benim ilişkim inanılmaz iyiydi. Sürekli bana sahip çıktılar.  Taraftarlar her şeyini veren oyuncuları seviyor. O yüzden bana da ayrı bir sevgi  gösterdiklerini düşünüyorum. Sürekli destek mesajları atıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Onların yeri bende ayrıdır" şeklinde konuştu. 

"Arda Turan bir idol, bir rol modeli" 

Atınç, Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan'ın gençler  için rol model olduğunu ifade etti. 

Arda'nın önemli işler başardığını vurgulayan Atınç, "Arda ağabey artık  son noktaya geldi diyebilirim. Türk futbolcular,  özellikle gençler için  inanılmaz büyük bir idol ve rol modeli.  Eskiden 'Barcelona'da oynayacaksın"  deselerdi durup bakardık. Arda Turan bunu gerçekleştirdi. Buraya gelmeden önce onunla da telefonda görüşmem oldu. Onun fikrini almıştım. O da bana Avrupa'nın  çok farklı olduğunu söyledi" değerlendirmesinde bulundu. 

Genç oyuncu, Ardan Turan'ın dışında milli futbolcu Hakan Çalhanoğu'nun  üstün performans sergilediğine işaret ederek, "İnşallah daha çok futbolcu Avrupa'da oynama fırsatı elde eder" dedi. 

Almanya'da ve Türkiye'de futbol altyapı çalışmalarını karşılaştıran  Atınç, iki ülke arasındaki altyapıların çok farklı olduğunu belirterek, "Bir  sahada  4 takım aynı anda çalışıyorduk. Bizim zamanımızda altyapıdan futbolcu  çıkması bir mucizeydi. Şans, yetenek ve çalışma, her şeyin bir anda oluşması  lazım. Buraya baktığınız zaman her şey profesyonel. Çıktığın bir maçla  değerlendirmiyorlar seni. Potansiyelinin nasıl olduğuna bakıyorlar ve ona göre davranıyorlar" diyerek sözlerini tamamladı. 

Atınç Nukan bu sezon başında yaklaşık 5 milyon avro transfer bedeliyle  Beşiktaş'tan RB Leipzig'e transfer olmuş ve 5 yıllık bir sözleşmeye imza atmıştı.