Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Atiker Konyaspor, Trabzonspor'u Gelirlerde Solladı

Atiker Konyaspor, Trabzonspor'u Gelirlerde Solladı

Son yıllarda aldığı kötü sonuçlarla taraftarlarını kahreden Trabzonspor, gelir kalemlerinde ve Passolig'de Atiker Konyaspor'un gerisinde kaldı.

14.10.2016 13:49

Aktif Bank 'EkoLig' raporu ile Türk futbol ekonomisinin haritasını çıkardı. Rapora göre, Türk futbolu 10 yılda 5 kat büyüyerek, gelirlerini 2 milyar TL'ye yükseltti. Türk futbol ekonomisinin mevcut durumunu değerlendiren raporda, en dikkat çeken sonuç Atiker Konyaspor'un gelir kalemlerinde Trabzonspor'u sollaması oldu.

Dünya gazetesinden Jülide Yiğittürk Gürdamar'ın haberine göre; her dönemde ülkenin en popüler ilgi alanlarından biri olan Türk futbolu; kendi içindeki ekonomik parametreleri ve arz/talep ilişkileriyle 2 milyar TL'den fazla bir parasal büyüklüğe sahip. Aktif Bank, Türk futbol ekonomisinin haritasını çıkardığı EkoLig - Futbol Ekonomisi Raporu'na göre, Türk futbolu 10 yılda 5 kat büyüyerek, gelirlerini 2 milyar TL'ye çıkardı. Türk futbol ekonomisinin içerisinde en büyük pay, dört büyükler olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerine ait. Sadece bu kulüplerin gelirleri 2015-2016 futbol sezonunda 1,3 milyar TL'ye ulaşmış durumda. Öte yandan, Türk futbolu gelir yönünden Avrupa'nın en büyük 6. ligi olduğu belirtilen raporda, futbolun en önemli üç ana gelir kaleminin ticari gelirler, maç günü gelirler, naklen yayın gelirleri olduğuna dikkat çekiliyor.

Yorumlar | 0
üye profil