Atalanta Merih Demiral'ı transfer etmek istiyor

Juventus forması giyen A Milli Takım'ın başarılı oyuncusu Merih Demiral'a Permier Lig'den sonra İtalya'dan da talip çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2021 19:46
Değiştirme Tarihi: 14.06.2021 19:46
Atalanta Merih Demiral'ı transfer etmek istiyor

Juventus'la 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan ancak yeterli süreyi alamadığı için takımdan ayrılacağı iddia edilen Merih Demiral'a Atalanta talip oldu. İtalyan Sky Sport televizyonunun haberine göre, Atalanta, Merih Demiral için harekete geçti.

Serie A'yı Inter ve Milan'ın ardından üçüncü sırada tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi bileti alan Atalanta'nın Merih'le görüştüğü ve teklif yaptığı açıklandı.

Başarılı savunmacının Bonucci, Chiellini ve De Ligt ile mücadele edip etmeyeceği konusundaki kararını bekleyen Atalanta'nın önündeki tek engel ise alacağı maaş olduğu belirtildi.

İtalyan temsilcisinin Bonucci ve Chiellini'nin ilerleyen yaşları nedeniyle Merih'i satma konusunda gönülsüz olduğu belirtilirken Atalanta'nın maaş konusunda Merih ile anlaşmaya vardığı takdirde transferi hızlandıracağı vurgulandı.

23 yaşındaki milli yıldız Merih Demiral, 2020-2021 sezonunda Juventus formasıyla, Serie A, İtalya Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde toplam 24 maça çıktı.

Merih'in Juventus ile olan sözleşmesi 2024'te sona eriyor.

Öte yandan İtalyan medyası Juventus'un Merih Demiral için 40 milyon Euro bonservis bedeli belirlediğini iddia etti.