Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Efsane boksörümüz veda ediyor!

Efsane boksörümüz veda ediyor!

2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanan milli boksör Atagün Yalçınkaya, bu akşam gerçekleştirilecek gala gecesiyle jübile yapacak.

21.06.2014 13:08

Fenerbahçe'nin milli boksörü Atagün Yalçınkaya, bugün ringlere veda edeceği jübile gecesinde sarı-lacivertli camianın içinde bulunmanın kendisi için heyecan ve gurur verici olacağını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.  Atagün Yalçınkaya’nın yarın Caferağa spor Salonu’nda yapılacak jübilesi öncesi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda, basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe Boks Şubesinden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan, boksör Atagün Yalçınkaya, Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel ve gecede sarı-lacivertli takımla mücadele edecek Isigym Boxsport Berlin takımı sporcu ve idarecileri katıldı.   Haber ile ilgili metin girin!.  Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe’nin büyüklüğünün amatörleri verdiği destekten geldiğini belirterek, “Genç yaşta olimpiyat ikincisi olan Atagün Yalçınkaya Türk boksunun medarı iftiharıdır. Kendisi sporcu arkadaşlarına örnek olmuştur. Jübilesini yapmak için buradayız. Faal sporculuğuna son veriyor ama bizim içimizde bulunacak, Milli Takım Antrenörü olarak yaşamına devam edecek” dedi.Milli sporcu Atagün Yalçınkaya ise, “Böyle bir gecede olmak, Fenerbahçe gibi büyük bir camianın içinde olmak benim için heyecan ve gurur verici bir tablo. İnşallah Fenerbahçe boksunu çok daha iyi yerlere getireceğiz” diye konuştu.Fenerbahçe’nin amatör branşlara yaptığı yatırımların ortada olduğunu belirten Yalçınkaya, “Boks hayatımda güzel başarılar elde ettim. Artık kardeşlerime yardımcı olmaya çalışacağız. Türk boksunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Boksu; Amerika ve Almanya gibi ülkelerde olduğu gibi popüler hale getirip, seyirciyle buluşturacağız. İnsanları salonlara çekmeye çalışacağız. Boks eskisi gibi popüler hale gelecektir. Hem Federasyon Başkanımızın, hem de Başkanımız Aziz Yıldırım Bey’in destekleriyle boksu daha iyi yerlere getireceğiz” ifadelerini kullandı.Fenerbahçe Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan da, “Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkanımız, yönetimimiz boksa çok önem veriyor ve boksu daha iyi yerlere getirmek istiyor. Yarın yapılacak jübile çok başarılı olacak” diye konuştu. Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil