Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aslan Podolski!

Aslan Podolski!

Alman yıldız, “Kulüple ilişkimiz harika. Galatasaray’a daha fazla yoğunlaşmak için milli takımı bıraktım. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum” dedi.

14.10.2016 05:27

Antalyaspor maçında 2 golle sahalara dönüş yapan Lukas Podolski, Florya’da gazetecilerle bir araya gelirken birçok konuda çarpıcı ifadeler kullandı. Alman yıldız şunları söyledi:

- Daha önce Sneijder’in yerinde 10 numara gibi oynadım. Milli takım ve Köln’de de oynamıştım bu bölgede. Özelliklerimi göstermem bakımından en önde ve onun biraz arkasında kendimi en iyi hissediyorum.

- 12 sene Almanya forması giydim. Son dönemde 2-3 gün dinlenme imkanı buldum. Alman Milli Takımı çok kaliteli oyunculardan oluşuyor. Bu nedenle hocanın işi çok zor. Löw’e kırgınlığım yok. Galatasaray’a daha çok yoğunlaşmak için bırakmayı seçtim.

- Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. İnsanlara sıcak yaklaşan biriyim. Bu benim doğal yaklaşım biçimim. Kültürü biliyorum. Ben her gittiğim yerde, kültürü tanımak, insanlara karışmak isterim.

- Sakatlık sonrası 2 gol atmak alışılmış bir şey değil ama Antalyaspor maçında yapılması gerekeni yaptım. Kendimi yüzde 70-80 oranında hazır hissediyorum, gelecek haftalarda yüzde 100’e ulaşmak istiyorum. Doping yapmadım!

- Geçen sezon benim için iyiydi. Bu yıl da aynı sayıda (17) gol atmak isterim. Ama Avrupa’da olmadığımız sürece 20 gol atmışım, 3 gol atmışım fazla önemi yok.

- Riekerink pozitif bir insan. Farkı siz de görüyorsunuz. Hollanda’dan gelen, Ajax akademisinde çalışmış birisi. Bize katacağı çok şey var.

- 31 yaşındayım ve çok iyi hissediyorum. Yıllarca daha oynamak istiyorum. Galatasaray’la ilişkimiz harika. Amacım şampiyon olup, seneye Şampiyonlar Ligi’nde yer almak.

Yorumlar | 0
üye profil