Aslan Podolski!

Aslan Podolski!

Alman yıldız, “Kulüple ilişkimiz harika. Galatasaray’a daha fazla yoğunlaşmak için milli takımı bıraktım. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum” dedi.

Antalyaspor maçında 2 golle sahalara dönüş yapan Lukas Podolski, Florya’da gazetecilerle bir araya gelirken birçok konuda çarpıcı ifadeler kullandı. Alman yıldız şunları söyledi:

- Daha önce Sneijder’in yerinde 10 numara gibi oynadım. Milli takım ve Köln’de de oynamıştım bu bölgede. Özelliklerimi göstermem bakımından en önde ve onun biraz arkasında kendimi en iyi hissediyorum.

- 12 sene Almanya forması giydim. Son dönemde 2-3 gün dinlenme imkanı buldum. Alman Milli Takımı çok kaliteli oyunculardan oluşuyor. Bu nedenle hocanın işi çok zor. Löw’e kırgınlığım yok. Galatasaray’a daha çok yoğunlaşmak için bırakmayı seçtim.

- Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. İnsanlara sıcak yaklaşan biriyim. Bu benim doğal yaklaşım biçimim. Kültürü biliyorum. Ben her gittiğim yerde, kültürü tanımak, insanlara karışmak isterim.

- Sakatlık sonrası 2 gol atmak alışılmış bir şey değil ama Antalyaspor maçında yapılması gerekeni yaptım. Kendimi yüzde 70-80 oranında hazır hissediyorum, gelecek haftalarda yüzde 100’e ulaşmak istiyorum. Doping yapmadım!

- Geçen sezon benim için iyiydi. Bu yıl da aynı sayıda (17) gol atmak isterim. Ama Avrupa’da olmadığımız sürece 20 gol atmışım, 3 gol atmışım fazla önemi yok.

- Riekerink pozitif bir insan. Farkı siz de görüyorsunuz. Hollanda’dan gelen, Ajax akademisinde çalışmış birisi. Bize katacağı çok şey var.

- 31 yaşındayım ve çok iyi hissediyorum. Yıllarca daha oynamak istiyorum. Galatasaray’la ilişkimiz harika. Amacım şampiyon olup, seneye Şampiyonlar Ligi’nde yer almak.

Yorumlar | 0
üye profil