Asker selamı Milan'ın zoruna gitti, Hakan'dan tokat gibi cevap geldi

Ay yıldızlı futbolcularımızın Fransa maçında verdiği asker selamı İtalyanları çıldırttı. Milan, yıldız futbolcusu Hakan Çalhanoğlu'nu gönderme kararı alırken milli futbolcu "Bizim ülkemiz böyledir. Yıkılmayız, hep ayakta dururuz" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2019 12:13
Değiştirme Tarihi: 15.10.2019 12:14
Asker selamı Milan'ın zoruna gitti, Hakan'dan tokat gibi cevap geldi

A Milli Takım'ın Fransa ile 1-1 nerabere kaldığı maçta ay yıldızlı futbolcularımızın verdiği asker selamı Avrupalıları çileden çıkardı. İtalyan basınında yer alan iddialara göre Milan, yıldız oyuncusu Hakan Çalhanoğlu'nun asker selamı vermesini sindiremedi ve yönetim Hakan ile yolarını ayırmaya karar verdi.

'BİZ HEP AYAKTA DURURUZ'

Maç sonrası İtalyan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hakan " Maçın ardından konuyu hemen politikaya bağladınız. Politika ayrı, futbol ayrı. Bizim ülkemiz işte böyledir. Hiçbir zaman yıkılmaz, hep ayakta dururuz. Birbirimize her zaman yardımcı oluruz. Biz böyle ülkeyiz. Fransa maçında da takım olarak çok iyi mücadele ettik." ifdelerini kullandı. 

AYRILACAĞI İDDİA EDİLİYOR

İtalyan basını, Fenerbahçe teklifini kabul etmeyen, Milan ve Torino takımları arasında sıkı transfer görüşmelerine rağmen takımında kalan Hakan Çalhanoğlu'nu gözden çıkardı. Calciomercato, milli oyuncunun Ocak ayındaki transfer döneminde takımından ayrılma ihtimalinin çok yüksek olduğunu iddia etti.