Aşırı karşıtı tenisçi Novak Djokovic'in yaptığı itiraz kabul edildi ve karar bozuldu

Ünlü tenisçi Novak Djokovic'in Avustralya vizesinin iptal edilmesine dair davanın sonucu belli oldu. Avustralya'da mahkeme, Djokovic'in vizesinin iptali yönündeki kararı bozdu. Sırp tenisçinin serbest bırakılmasına yönelik karar verdi.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2022 12:19
Değiştirme Tarihi: 10.01.2022 12:19
Aşırı karşıtı tenisçi Novak Djokovic'in yaptığı itiraz kabul edildi ve karar bozuldu

Sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'a katılmak için geldiği Melbourne'da ülkeye giriş vizesi iptal edilen ve mültecilerin tutulduğu otele yerleştirilen tek erkekler dünya 1 numarası Novak Djokovic'in, vize iptaline karşı yaptığı itiraz mahkeme tarafından kabul edildi.

Sırp tenisçi Novak Djokovic'in avukatları aracılığıyla yaptığı başvuruyu görüşen Avustralya Federal Devre ve Aile Mahkemesi, ünlü raketin savunmasını kabul ederek hükümetin vize iptal kararını kaldırdı.

Mahkemenin kararının ardından başka bir gelişme olmazsa Djokovic'in Melbourne’da düzenlenen Avustralya Açık Tenis Turnuvasına katılması bekleniyor.

3 yıl men ihtimali gündemde

Mahkeme kararını rağmen hükümet avukatı Chris Tran, Avustralya'nın vize iptali için tekrar başvurabileceğin söyledi. Tran, Avustralya'da İçişleri Bakanlığı göçmenlik kanunları dahilinde vizeleri iptal edebilecek mutlak bir güce sahip olduğunu söyledi.

Ayrıca bakanlığın bu yetkiyi kullanması halinde Djokovic'in 3 yıl boyunca Avustralya'ya girememe ihtimalinin bulunduğu hatırlatıldı.

Sırp tenisçi, 20 grand slam galibiyetiyle bu alanda zirveyi Roger Federer ve Rafael Nadal ile paylaşıyor. Federer sakatlığı nedeniyle bu turnuvaya katılamayacak.

İlgili Sayfalar: Spor