Asamoah’tan Juventus’a rest...

Galatasaray'a gelmek için gün sayan Asamoah, yönetimle konuşarak gitmek istediğini yineledi...

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2017 12:26
Değiştirme Tarihi: 29.08.2017 12:26
Asamoah’tan Juventus’a rest...

Galatasaray’la her konuda anlaşma sağlayan Kwadwo Asamoah, Sarı-Kırmızılı formayı giymek için artık sabırsızlanıyor. Ganalı futbolcu, Juventus’un yöneticileriyle görüşerek, “Transferimin bir an önce sonlanmasını istiyorum. Lütfen gereğini yapın” dedi.

Asamoah’tan Juventus’a rest... Galatasaray’ın sol bekini teslim etmek istediği, bu doğrultuda hem kendisi de hem kulübü Juve ile her konuda anlaşma sağladığı Ganalı futbolcu, artık işin resmiyete dökülmesi konusunda sabırsızlanıyor.

Transfer olacağı için Juventus’un maç kadrosuna da alınmayan 28 yaşındaki oyuncu, İtalyan kulübünün idarecileriyle görüşerek, “Transferimin bir an önce sonlanmasını istiyorum. Daha fazla gecikirsem yeni takımıma uyum sağlamakta zorluk yaşayabilirim. Lütfen gereğini yapın” dedi ve transferi için izin istedi.

Spinazzola’dan müjde

Siyah-Beyazlı kulübün beklemesinin sebebi ise Atalanta’dan Spinazzola’nın geri alınması için başlatılan karmaşık süreçti. Ancak Atalanta, kontratı bitene kadar oyuncuyu kesinlikle Juve’ye vermeyeceğini bildirdi. Buna karşın bir     mesaj yayınlayan     Spinazzola, “Gerçekten üzgünüm, birilerini rahatsız ettiysem özür dilerim ama beni tanıyanlar bilir. Atalanta gelişimime çok yardımcı oldu. Onlara minnettarım. Fakat hayallerimde Juventus var” açıklamasıyla, Juve’ye döneceği müjdesini verdi.

Belgelerini bekliyorlar

Spinazzola’nın Juventus’a geri dönme ihtimali belirince, Asamoah’ın transfer işlemleri hızlandı. Galatasaray Yönetimi ise şimdilik bu sürece dahil olmak istemiyor. İki tarafla da anlaşmasını yapan Sarı-Kırmızılılar, artık oyuncunun ve belgelerinin gelmesini bekliyor.