Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Arjantinli yıldızlar grevde! Messi sözcü oldu...

Arjantinli yıldızlar grevde! Messi sözcü oldu...

Lionel Messi ve arkadaşları, Lavezzi'nin esrar içtiği haberleri ve medyanın takıma getirdiği eleştirilere karşı, basın toplantısını boykot etti.

16.11.2016 11:21

Dünya Kupası elemelerinde dün gece Kolombiya'yı mağlup eden Arjantin'de futbolcular, maç sonrası bir protestoya imza attı. Kolombiya'yı 3-0 yenen Tangocular, beş gün önce ise aynı skorla Brezilya'ya yenilmişlerdi. 

Sambacılara kaybedilmesinin ardından Arjantin basınından yoğun eleştiri alan futbolcular, basının bu tavrına dünkü karşılaşmanın ardından yanıt verdi. Hem basının form durumlarına olan eleştirileri hem de Lavezzi'nin esrar içtiğine dair çıkan haberlere tepki gösterildi. 

Maç sonrası basın konferansına 25 futbolcu bir arada çıktı ve hepsi ayakta durdu. Mikrofonu alarak bir konuşma gerçekleştiren Lionel Messi, basını boykot ettiklerini açıkladı: "Bir çok suçlamayla karşı karşıya kaldık. Bunların bir çoğu saygıdan uzaktı ve bir şey söylemedik. Bir çoğunuzun maçta bile olmadığını biliyoruz. Ancak birisinin kişisel hayatına müdahale etmeniz kabul edilemez. Bu yüzden bu konuşmayı yapmaya karar verdik".  

Açıklamanın ardından tüm futbolcular, basın mensuplarının şaşkın bakışları arasında salonu terk etti.  

Yorumlar | 0
üye profil