Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona hastaneye kaldırıldı

Son dakika haberine göre Arjantin'in yaşayan futbol efsanesi Diego Armando Maradona, yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle hastaneye götürüldü. Peki Maradona'nın rahatsızlığı ne? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 11:30
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 11:30
Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona hastaneye kaldırıldı

Diego Armando Maradona, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde 60 yaşına giren Maradona, son görüntülenmesinde moralinin bozuk, soluk yüzlü olduğu ifade edilmişti. 

La Plata kentindeki özel bir hastaneye yatırılan Maradona'nın doktoru Leopoldo Luque, durumun yeni tip koronavirüsle bağlantısı olmadığını belirterek, "Bir haftadır morali çok bozuk. İştahı ve enerjisi yok. Sağlık kontrolleri sonrası nasıl bir tedavi izleyeceğimize bakacağız. Acil bir durum yok." ifadelerini kullandı.

Arjantin Birinci Futbol Ligi takımlarından Gimnasia'nın teknik direktörlüğünü yapan Maradona, futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında yer alıyordu. 

Maradona, Arjantin Milli Takımı formasıyla 1986'da FIFA Dünya Kupası'nı kaldırmış, İtalyan kulübü Napoli ile de 2 kez lig şampiyonluğu yaşamıştı. 

Etiketler: maradona