Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Franzılar öyle bir lakap taktı ki!

Arda Turan'ı ele alan L'Equipe futbolcunun meziyetlerini sıraladı, Atletico Madrid için en değerli oyuncu olduğu değerlendirmesini yaptı.

14.04.2015 12:26

Fransa'nın ünlü spor gazetesi L'Equipe, Arda Turanla ilgili özel bir habere imza attı.

"Arda Turan olmazsa olmaz" başlığıyla verilen haberde, milli futbolcunun 2011'de Galatasaray'dan ayrılarak İspanyol ekibinin yolunu tuttuğu ve o tarihten bu yana takımın temel direği olduğu belirtildi.  

Teknik Direktör Diego Simeone'nin en has elemanlarından biri olarak tanıtılan 28 yaşındaki futbolcu için, "Onunla ya da onsuz. Atletico Madrid için ikisi aynı anlama gelmiyor. Simeone'nin taktiğindeki kilit isim o. Arda oynadığı zaman tek başına maçın skorunu belirleyebildiğini hocanın kendisi söylüyor. Tekniğiyle ortalığı karıştırıyor, mücadeleci ve istikrarlı bir futbol sergiliyor. Bu yüzden 'Ardaturanizm' diye bir kavram bile türedi" ifadeleri kullanıldı.

"Türk Beckham" lakabının da uygun görüldüğüne dikkat çekilen yazıda, oyuncunun çok fazla gol atmadığı ancak bitirici pasları, rakipleri oyundan düşüren çalımlarıyla büyük katkı sağladığına vurgu yapıldı. Arda Turan'ın son lig maçında Malaga defansını ipe dizdiği çalımlarının görüntüsüne de haberin içinde yer verilirken, bu geceki Real Madrid maçında da takımın en önemli silahı olacağı yorumu yapıldı.

Yorumlar | 0
üye profil