Arda Turan'dan flaş açıklama: Birtakım şeyleri paylaşma zamanının da geldiğini düşünüyorum

Sahasında Giresunspor'a yenilen Galatasaray'da, sakatlıktan dönen Arda Turan'a kilo aldığı yönünde eleştiriler yöneltilmişti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Arda Turan, "Galatasaray için mücadele vermekten geri durmayacağım, bu genç takımın büyüme sürecinde bana ne zaman ihtiyaç duyulursa orada olacağım. Ve hiç vazgeçmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2022 17:55
Değiştirme Tarihi: 09.01.2022 17:55
Arda Turan'dan flaş açıklama: Birtakım şeyleri paylaşma zamanının da geldiğini düşünüyorum

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, 1-0 kaybettikleri ve lider Trabzonspor 'un 22 puan gerisine düştükleri Giresunspor maçının ardından Sarı Kırmızılı ekip taraftarlarından takım arkadaşları adına özür dilemişti.

Taraftarlar takımı ve Fatih Terim'i protesto ederken maçın ardından Arda Turan soyunma odasından çıkıp sahaya gelmişti.

Taraftarlarla konuşan Galatasaray Kaptanı, takım arkadaşları adına özür dilemişti.

Arda Turan, şimdi de sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Turan'ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Alışık olmadığımız zor günler geçiriyoruz. Çok üzgün olmakla beraber birtakım şeyleri paylaşma zamanının da geldiğini düşünüyorum. Ben Galatasaray konusunda her zaman duygusal oldum ama bazı fikirleri değiştirmenin ne kadar zor olduğunu hâlâ yaşayarak görüyorum.

Geçen sezon takımımız liderken de ben bazı insanlara göre hep, “el freni” olmuştum. Oysa tüm kariyeri, formasını giydiği takım fark etmeksizin, hemen her sezon şampiyonluk mücadelesi ile geçen biri olarak ben hep, büyük takımların topa hükmetme mantalitesini sahaya yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Biliyorum, bu fikirleri değiştirmek imkânsız. Ama bunlardan sinip, kaçmayacak bir karaktere sahip olduğumu bir kez daha herkese hatırlatmak istiyorum.

Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak adına yaptığım bir müdahalenin ardından sakatlandım. Kariyer sona erdirebilecek, geri dönüşü çok zor bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için çok çalıştım. Ligde bu kadar arkada kalmış durumdayken, ağrılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm ilk anda, sağlık ekibimizden ve hocamdan izin alarak, takım arkadaşlarıma ve kulübüme yardım edebilmek için sahada oldum. Aylarca gösterilen tüm fedakârlığın, birlikte çalıştığım insanların gösterdiği büyük çabanın, emeğin sonucu; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf neticesinde oluşturulan ucuz bir popülizm midir?

Hayır.

Bunun böyle olmadığını da herkese, tüm kariyerim boyunca yaptığım gibi çok çalışarak yeniden hatırlatacağım. Galatasaray için mücadele vermekten geri durmayacağım, bu genç takımın büyüme sürecinde bana ne zaman ihtiyaç duyulursa orada olacağım.

Ve hiç vazgeçmeyeceğim.

İlgili Sayfalar: Spor