Antrenmana çıkmayı reddetmişti... Chelsea'dan N'Golo Kante için tarihi karar

Chelsea'nin dünyaca ünlü Fransız orta sahası N'Golo Kante, koronavirüs salgını nedeniyle endişe içinde olduğu gerekçesiyle takımla birlikte antrenmanlara çıkmayı kabul etmedi. N'Golo Kante'nin bu adımı sonrası Chelsea yönetiminden tarihe geçecek bir karar geldi. Yönetim, Kante'ye 'Kendini rahat hissedene kadar, hatta sezon sonuna kadar gelmeyebilir' diyerek, futbolcunun arkasında olduğunu ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 13:11
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 14:52
Antrenmana çıkmayı reddetmişti... Chelsea'dan N'Golo Kante için tarihi karar

İngiltere Premier Ligi, koronavirüs salgını sonrası tüm dünyada olduğu gibi askıya alınan ligler arasındaydı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmeler sonrası, Premier Lig'in yeniden başlayacağı belirtildi ve kulüpler de yavaş yavaş hazırlıklarını bir arada sürdürmek için harekete geçti. O kulüplerden biri de Chelsea'ydi. Ancak takımın ilk antrenmanı sonrası dikkat çeken bir olay meydana geldi. Kulübün Fransız yıldızı N'Golo Kante, koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı korku ve panik yüzünden ilk idman sırasında tesislerden ayrılıp evinin yolunu tuttu. 

Herkes, Kante'nin bu davranışı sonrası kulüpten ceza geleceğini tahmin ediyordu ancak, merak edilenin aksine Fransız yıldız için Chelsea yönetiminden tarihi bir açıklama geldi. Yönetim Kante'ye ceza vermediği gibi ayrıca sezonun geri kalan kısmında da izinli olabileceğini belirtti. 

Sağlık durumuyla ilgili büyük tedirginlik yaşayan N'Golo Kante, 2018 yılında kardeşini kalp krizi nedeniyle kaybetmiş ve aynı yıl soyunda odasında bayılmıştı.