Anthony Joshua Andy Ruiz rövanş boks maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Anthony Joshua Andy Ruiz rövanş boks maçı bu hafta tüm sporseverlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Andy Ruiz ve Joshua, geçtiğimiz haziran ayında ringe çıkmış ve Joshua sürpriz bir yenilgi alarak profesyonel kariyerindeki ilk mağlubiyeti yaşamıştı.

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2019 15:27
Değiştirme Tarihi: 05.12.2019 15:45
Anthony Joshua Andy Ruiz rövanş boks maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Anthony Joshua Andy Ruiz boks maçı için heyecan artıyor. Kariyerindeki ilk mağlubiyetini Ruiz karşısında alan Joshua, rövanş mücadelesine son hız hazırlanıyor. Kritik mücadelede kimin kazanacağı merak konusu. Peki, Anthony Joshua Andy Ruiz rövanş boks maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

MÜCADELE NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

WBA, IBF, WBO ve IBO Dünya Ağırsıklet Unvan maçı olarak gerçekleşecek olan Anthony Joshua ile Andy Ruiz boks maçı, 7 Aralık Cumartesi günü TSİ 19.00'da canlı olarak izlenebilecek. Karşılaşma S Sport Plus'ta yayınlanacak. 

SPOR ŞEHRİ KURULACAK!

Andy Ruiz ve Joshua, geçtiğimiz haziran ayında ringe çıkmış ve Joshua sürpriz bir yenilgi alarak profesyonel kariyerindeki ilk mağlubiyeti yaşamıştı.

Suudi Arabistan'da yapılacak bu tarihi müsabakanın popülaritesi, ülkede yeni bir projeyi gündeme getirdi.

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, yeni bir spor şehri için kolları sıvadı.

Andy Ruiz Jr- Anthony Joshua maçının tüm dünya tarafından gördüğü ilgiyi fırsata çevirmek isteyen Muhammed bin Selman, söz konusu spor şehri projesi için dudak uçuklatacak bir bütçe ayırdı.

Suudi Arabistan'ı, bu maçtan sonra spor organizasyonları için bir cazibe merkezi haline getirmek isteyen Selman'ın çalışmalara iki yıl önce başladığı ortaya çıktı.

Muhammed bin Selman'ın, bahsi geçen spor şehri projesi için yaklaşık 400 milyar sterlin bütçe ayırdığı öne sürüldü.

Hükümet, spor şehrinin yönetiminin ülkenin geri kalanından bağımsız olarak bir nevi özerk yapı olmasını hedefliyor.