Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Süper Lig'de şok ayrılık

Süper Lig'de şok ayrılık

Antalyaspor, Teknik Direktör Yusuf Şimşek ile yollarını ayırdığını açıkladı

07.12.2015 19:34

Antalyaspor'da kötü gidişatın devamı sonrası Teknik Direktör Yusuf Şimşek ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı açıklandı.

Yusuf Şimşek'ten boşalan teknik adamlık koltuğuna kimin getirileceği belirsizliğini korurken, Antalyaspor'un bu görev için Hamza Hamzaoğlu'na teklif götürdüğü iddia ediliyor.6 haftadır kazanamayan ve son olarak deplasmanda Torku Konyaspor’a 3-2 yenilen Antalyaspor’da, yönetim kurulunun bugün toplanarak Teknik Direktör Yusuf Şimşek ile yollarını ayırdığını açıkladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

DHA'nın haberine Spor Toto Süper Lig'de son 6 maçta galibiyet alamayan Antalyaspor, antrenör Yusuf Şimşek'le yollarını ayırma kararı aldı. Kırmızı beyazlı kulüpte Şimşek'in yerine gelebilecek adaylar arasında Hamza Hamzaoğlu'nun yanı sıra Ersun Yanal ve Ertuğrul Sağlam isimlerininde olduğu öğrenildi.

Gültekin Gencer'den açıklama

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, 'Yusuf hocayla sözleşmemizi yarın sabah itibarıyla karşılıklı feshediyoruz" dedi.Spor Toto Süper Lig'de son 6 hafta maç kazanamayan Antalyaspor'da haftalık yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda kırmızı beyazlı takımda yönetim antrenör Yusuf Şişmek ile yolları ayırma kararı aldı. Basın açıklaması yapan Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Yusuf Şimşek'e takıma verdiği hizmetten dolayı teşekkür etti. Yusuf Şimşek ile görüşme yaptıklarını anlatan Gencer, karşılıklı anlaşmaya vardıklarını söyledi.

"Yusuf hıcanın bu saatten sonra bir şey veremeyeceği hasıl oldu"

Yönetim kurulu toplantısında alınan kararı açıklayan Gencer, "Yusuf hocanın da bu saatten sonra fazla bir şey veremeyeceğinin hasıl olması, yönetim olarak da yanında olmamıza rağmen endişelerimiz nedeniyle kendisiyle yaptığımız görüşme sonucunda yarın sabahtan itibaren sözleşmesini karşılıklı feshediyoruz. Yönetim de onay verdi" dedi.Yönetim kurulu üyeleriyle görüşmesinde Antalyaspor'un gelecek dönem stratejilerini belirleyeceklerini aktaran Gencer, kırmızı beyazlı takımın alt yapı antrenörü Mehmet Uğurlu yönetiminde antrenman yaptığını söyledi. Gazetecilerin "Hamza Hamzaoğlu ile görüşmeniz oldu mu ?" sorusuna ise Gencer, "Şu an kimseyle görüşmedik. Yönetim kurulu üyeleriyle görüşeceğiz. Toplantıda görüşmenin neticesinde izleyeceğimiz yola karar vereceğiz" diye cevap verdi.Gazetecilerin Antalyaspor'da yeni teknik direktörün ne zaman göreve başlayacağı yönündeki sorusuna da Gencer, "Yarın da belli olabilir. Bu haftaki maça da yetişebilir sonraki haftaki maçı da bekleyebiliriz, yönetim karar verecek" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil