Antalyaspor'da transfer yasağı için savunma yapılmamış

Antalyaspor'da transfer yasağı için savunma yapılmamış

2 dönem transfer yasağı alan Antalyaspor'da camiayı şok edecek gelişme yaşandı. Futbolcu Oktay Delibalta'yı ayartmakla suçlanan Kırmızı-Beyazlı kulübün, geçtiğimiz mayıs ayına kadar yapması gereken savunmayı Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştırmadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Başkan Ali Şafak Öztürk'ün açıklamalarıyla şok yaşayan Antalyaspor camiasını derinden sarsacak bir gelişme daha yaşandı.

Ocak ayında Mersin İdman Yurdu ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Oktay Delibalta, kısa bir süre sonra Antalyaspor'a imza atınca Kırmızı-Beyazlı takımın da başını yaktı. Gültekin Gencer başkanlığı döneminde Antalya'nın yolunu tutan 32 yaşındaki oyuncunun transferinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Kırmızı-Beyazlı kulüp, 2 dönem transfer yasağı aldı.SAVUNMA YAPILMAYINCA CEZA GELDİGelen transfer yasağıyla sarsılan camiayı şok edecek bir gelişme daha yaşandı. Antalya merkezli yayın yapan Kanal V'nin haberine göre; Oktay Delibalta'nın Antalyaspor'a transferinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuran Mersin İdman Yurdu yetkilileri, oyuncularının ayartıldığını iddia etti. 30 Mayıs'ta görülen davaya kadar savunma yapması beklenen Antalyaspor'un ise bu konuda hiçbir girişimde bulunmaması gündeme bomba gibi düştü. Federasyon yetkilileri tarafından hazırlanan raporda herhangi bir savunma yapılmadığı vurgulanırken, Oktay Delibalta'nın sözleşmesini feshetmesinin ardından kısa süre içerisinde Antalyaspor'a imza atması ve konuyla ilgili savunmanın yapılmaması göz önüne alınarak Kırmızı-Beyazlı kulübe transfer yasağının geldiği öğrenildi.

MERSİN İDMAN YURDU DAVASINI ÇEKİYOR TRANSFER YASAĞI KALDIRILIYORTüm bu gelişmelerin ardından Ali Şafak Öztürk başkanlığındaki Antalyaspor Yönetimi, Mersin İdman Yurdu ile temasa geçerek davasını geri çekmesi yönünde anlaşma sağlandı. Aslen Mersinli olan Başkan Ali Şafak Öztürk'ün babası Fikret Öztürk'ün, Mersin İdman Yurdu'yla kurduğu ilişkiler sebebiyle Tahkim Kurulu'nda geri adım atacağı belirtildi. Güney ekibiyle Oktay Delibalta arasındaki davanın ise devam edeceği öğrenildi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 14:37:06

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin