Antalyaspor'a geçmiş dönem borçları nedeniyle transfer yasağı getirildi

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'a eski futbolcularına yönelik borçları ve transferlerden kaynaklı toplam 4 milyon 500 bin euro borcu nedeniyle transfer engeli getirildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2021 13:39
Değiştirme Tarihi: 26.01.2021 13:39
Antalyaspor'a geçmiş dönem borçları nedeniyle transfer yasağı getirildi

Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor'a, transfer engeli getirildi. Kırmızı beyazlı kulüpte forma giyen Samir Nasri, Danilo Sousa Campos, Saso Fornezzi ile Gustavo Blanco Leschuk transferinden kaynaklı Shakhtar Donetsk'e olan toplam 4 milyon 500 bin euro borcun ödenmesinin ardından kırmızı beyazlı kulüp transfer gerçekleştirebilecek.

Sezon başında yapılanmaya giden Antalyaspor, genç oyunculara ağırlık vermişti ve ara transferde yeni futbolcu dahil etmeyi planlamıyor.

Antalyaspor'da eski başkan Ali Şafak Öztürk'ün istifası ardından Emin Hesapçıpoğlu başkanlığı görevini devralmıştı. Yeni başkan ise 9 Şubat'ta yapılacak olan genel kurulda belirlenecek. 

Öte yandan Başkan Ali Şafak Öztürk'ün istifası ardından, Ersun Yanal'ı da teknik direktörlük koltuğunu bırakacağı ifade ediliyor. 

Öztürk'ün, Ersun Yanal'a, genel kurula kadar görevde kalması yönünde talepte bulunduğu da belirtildi. 

Öztürk'ün görevine devam etmesini talep ettiği sözleri sonrası Yanal, takımıyla 4 haftalık antrenman planını uygulamayı sürdürdü.

Kırmızı beyazlı kulüp 9 Şubat'ta yapılacak genel kurul öncesi mevcut yönetim, kentin kanaat önderleriyle bir araya gelecek. Camianın önem verdiği, spor ve iş dünyasından isimlerden olacak geniş kapsamlı yönetim kurmayı hedefleyen kırmızı beyazlı kulüpte, yeni dönem genel kurul sonrası başlayacak.

Kaynak: DHA