Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu açıkladı: Türkiye'deki bütün ligler ertelendi...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 16:57
Değiştirme Tarihi: 19.03.2020 17:45
Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu açıkladı: Türkiye'deki bütün ligler ertelendi...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı'nın yanı sıra Kulüpler Birliği Başkanı ile Ankara'da bir toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu, düzenlenen basın toplantısında "Tedbirlerimizi açıklamıştık ancak ligleri seyircisiz oynatma olayını tekrardan kararımızı gözden geçirme kararı aldık ve Koronavirüs nedeniyle sporcularımızın ve antrenörlerimizin sağlığı açısından ligleri erteleme kararını aldık." dedi.

TWITTER'DAN DA PAYLAŞTI

Bakan Kasapoğlu'nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı'nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde, hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Ankara'da Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı başkanları ile bir araya gelen bakan Kasapoğlu, paylaşımın yapıldığı zaman diliminde kendisi de basın mensuplarına bu bu kararı duyurdu.