Andrea Pirlo Juventus'tan gönderildi: Fatih Terim ile söyledikleri alay konusu oldu

Juventus, Andrea Pirlo ile yollarını ayırdı. 9 sezonun ardından şampiyonluğu Inter'e kaptıran Juventus'ta, Pirlo'nun yerine eski teknik direktör Allegri'nin göreve gelmesi bekleniyor. Öte yandan Pirlo'nun Juventus'tan gönderilmesiyle birlikte, bir dönem Fatih Terim ile ilgili söyledikleri yeniden gündeme geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 13:13
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 13:13
Andrea Pirlo Juventus'tan gönderildi: Fatih Terim ile söyledikleri alay konusu oldu

9 yılın ardından şampiyonluğu Inter'e kaptıran Juventus'ta fatura genç teknik adam Andrea Pirlo'ya kesildi. Kulüpten yapılan resmi açıklamada, Pirlo ile yolların ayrıldığı belirtildi. 

Juventus'ta Andrea Pirlo'nun yerine eski teknik hoca Massimiliano Allegri'nin geçeceği ifade ediliyor. 

Sezonu Inter'in 13 puan gerisinde tamamlayan Juventus, Napoli'nin sahasında oynadığı maçta Verona'ya takılması sayesinde Şampiyonlar Ligi'ne katılım hakkı elde etmişti.

FATİH TERİM İLE İLGİLİ SÖZLERİ ALAY KONUSU OLDU

Andrea Pirlo'nun Juventus'tan kovulmasıyla birlikte, eski yıllarda yayınlanan kitabında Fatih Terim ile ilgili söyledikleri gündeme geldi. 

Fatih Terim'in Milan'ı çalıştırdığı dönemde takımın futbolcusu olan Andrea Pirlo, yayınlanan otobiyografisinde Terim için 'Taktik bilgisi yetersiz' demişti. Pirlo'nun bu sözleri, genç teknik adamın Juventus'tan gönderilmesiyle birlikte sosyal medyada alay konusu oldu. 

Pirlo'nun Juventus kariyeri:

52 maç

34 galibiyet

10 beraberlik

8 mağlubiyet