Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Galatasaray'ın beğenmediği Amrabat Premier Lig'e gidiyor! Resmi açıklama...

Galatasaray'ın 3.5 milyon Euro'ya Malaga'ya sattığı Nordin Amrabat, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Watford'a gidiyor. İngiliz ekibinin, Faslı futbolcunun sözleşmesinde yer alan 8 milyon Euro'luk fesih bedelini ödeyeceği bildirildi.

15.01.2016 15:48

Galatasaray'a 2012 yılında Kayserispor'dan 8.5 milyon Euro'ya transfer ettiği Faslı futbolcu Nordin Amrabat, fazla forma şansı bulamadığı için Malaga'ya kiralanmıştı. 1,5 sezonluk kiralama bedeli olarak Cim Bom'un kasasına 1.3 milyon Euro girdi. Bu sezon başında İspanyol kulübü, 28 yaşındaki futbolcuyu 4.8 milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattı. Sarı Kırmızılılar bu transferden 3.7 milyon Euro zarar etti.

Nordin Amrabat, 2014 Ocak ayında kiralık gittiği Malaga'da göz doldurdu ve yeni sezon için takımın başına geçen Javi Gracia tarafından da istenilen futbolcu oldu. Amrabat, bir sezon daha kiralık oynadıktan sonra, 3.5 milyon Euro bonservis bedeliyle İspanya'nın yolunu tuttu.

8 milyon Euro gözden çıkarıldı

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Watford'un, Nordin Amrabat'ı devre arasında kadrosuna katmak için girişimlere başladı. Sol kanat oyuncusunun Malaga'daki sözleşme fesih bedeli olan 8 milyon Euro'luk ücreti ödemeyi gözden çıkaran kulüp, Malaga'ya teklif sundu.

Kulübün sahibi açıkladı: "Amrabat gitmek istiyor"

Malaga'nın sahibi ve başkanı olan Abdullah Al-Thani, Nordin Amrabat'ın Watford'a gitmek istediğini söyledi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Abdullah Al-Thani, "Nordin Amrabat hakkında bazı şeyleri açığa kavuşturmak istiyorum. Oyuncuyu satmayı düşünmüyoruz ancak herkesin şunu anlaması lazım, Amrabat "bu benim hayalim" dedi ve ben de ona gidemezsin diyemem. Bizler insanız, umarım herkes bunun farkındadır" ifadesini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil