Alpay: "Polis oyuncularıma copla vurdu"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan, Göztepe maçında takımının sahadan çekilmesine ilişkin, "Benim takımı çekme gibi bir yetkim yok. Beni başkan aradığı için, kendisi 'takımı çek' dediği için çektik. Sahaya bir kaç seyirci atladı, güvenlik açısından biz çekiyoruz." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2016 00:06
Değiştirme Tarihi: 24.10.2016 00:06
Alpay: 'Polis oyuncularıma copla vurdu'

Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan, Göztepe maçında takımının sahadan çekilmesine ilişkin, "Benim takımı çekme gibi bir yetkim yok. Beni başkan aradığı için, kendisi 'takımı çek' dediği için çektik. Sahaya bir kaç seyirci atladı, güvenlik açısından biz çekiyoruz." dedi.

Özalan, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, iki büyük camianın mücadelesine, tabelaya bakıldığında final havasında geçecek bir karşılaşmaya bu kadar kötü bir hakemin atanmasını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

İki takımın oyuncularının emeğine yazık olduğunu ifade eden Özalan, "Kaçırdığımız penaltı var, penaltıdan sonra Göztepe ağırlığını sahaya koydu. Bunun dışında bize verilmeyen bir penaltı var, son dakika kırmızı kart var. Kırmızı kartın dönüşü gol yiyoruz. Olay o andan sonra patlak veriyor." diye konuştu.

Kendisinin takımı çekme gibi bir yetkisi olmadığını kaydeden Özalan, şöyle devam etti: "Takımı, başkan beni arayıp 'takımı çek' dediği için çektik. Bunu iyi açıklayalım, sahaya bir kaç seyirci atladı, güvenlik açısından takımı çektik. Yoksa 'biz takımı çekelim de maç iptal olsun' düşüncemiz yok. Zaten hakem tekrar bizi sahaya davet ettikten sonra top oynamaya çıktık. Bu sefer hakem kendisi gelmedi. Burada yanlış anlaşılma olmasın. Güvenlik açısından bir 5-10 dakika herkes sakinleşsin açısından, başkanımın vermiş olduğu talimatla takımı soyunma odasına aldık. Daha sonra temsilciler ve hakemler sahaya çıkmamızı istedikten sonra sahaya çıktık. Olay bu kadar basit." Özalan, yaşananların futbolda olmaması gereken olaylar olduğunu ifade ederek, "Üzüntüyle karşılıyoruz. Kendi takımımın verdiği mücadeleden son derece memnunum. Şans bizden yana olsaydı, maç da böyle bitmeseydi farklı bir şekilde ayrılabilirdik. Buraya kadar gelip destek veren seyircimize teşekkür ediyoruz. Onlara güzel bir galibiyet sunmak istedik ama önümüzdeki hafta seyircimizle buluşuyoruz. Cezamız da bitti. Daha iyi yerlerde olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"Polisler oyuncularıma copla vurdu"

Gazetecilerin polise tepki gösterdiğini hatırlatması üzerine Özalan, şunları kaydetti: "Anlam veremediğim şekilde polis arkadaşlar, oradaki gerginliğin önüne geçmesi gerekirken, tünelde oyuncularıma copla vurdu. Bunlar kamerada tespit edildi. Başkanım ve darp edilen arkadaşlar savcılıkta suç duyurusunda bulunuyor. En garibi bu. Benim devletimin polisi benim oyuncularıma copla nasıl vurur? 4-5 oyuncumuz suç duyurusuna gitti." Özalan, "Hakemlerin sahaya çıkmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da şu yanıtı verdi: "Onu hakeme soracaksınız. Talimata baktığınız zaman 15 dakika içinde sahaya çıkmamız lazım. Biz 15 dakika dolduktan sonra çıktık sahaya. Hakem gelmedi. Biz her türlü talimata uyduk. Sadece takımı 15 dakika içeriye almamızın tek nedeni oradaki güvenliği sağlamak içindi. Bir kaç seyircinin sahaya atlaması, oyuncular arasındaki gerginliğin yatışması açısında dışarıya aldık. Bunun başka hiçbir art niyeti yok."