Almanya'da gündem Ozan Kabak!

Almanya'da gündem Ozan Kabak!
Yayınlanma Tarihi: 07.04.2019 18:58 | Değiştirme Tarihi: 07.04.2019 18:58

Stuttgart'ın sahasında Nürnberg'i konuk ettiği maçta Ozan Kabak'ın sergilediği performans, Almanya'da manşetlere taşındı.

Devre arasında Galatasaray’dan Stuttfart’a transfer olan Ozan Kabak, performansı ile Almanya’da konuşulmaya devam ediyor.

Almanya Bundesliga’nın 28. haftasında düşme hattından kurtulmaya çalışan Stuttgart, benzer durumdaki rakibi Nürnberg’i konuk etti. Mercedes Benz-Arena’da oynanan maçın 42. dakikasında Matheus Pereira’nın golü ile yenik duruma düşen Stuttgart, Ozan Kabak’ın 75. dakikada kaydettiği golle beraberliği kurtardı. Ozan Kabak, böylece Almanya’da üçüncü golünü ağlara bırakırken, sergilediği performansla da gündem oldu.

Kümede kalma yarışında takımına önemli bir üç puan kazandıran Ozan Kabak için Almanya medyası, övgü dolu sözler kullandı. Stuttgarter Nachrichten gazetesi, Ozan Kabak’ın performansı için “Ozan Kabak santrforlara nasıl gol atılacağını gösteriyor” başlığını kullandı. Gazete, Ozan Kabak’ın Nürnberg karşısında lig sıralamasında gerilemeye yol açacak olası bir mağlubiyeti önlediğinin altını çizerken, Milli futbolcunun sahanın en iyi isimlerinden bir tanesi olduğu yorumu yapıldı. Ozan Kabak’ın, defansif olduğu kadar ofansif olarak da takıma katkı yaptığı belirtildi.

Ozan Kabak, Bundesliga’nın resmi sitesinde de manşete çıktı. Ozan Kabak’ın, attığı golle zor günler geçiren Stuttgart Teknik Direktörü Marcus Weinzierl’i kurtardığı yazılırken, “Ozan Kabak teknik direktör Marcus Weinzierl'i kurtardı. Daha önce Bundesliga’da iki gol atan genç futbolcu, bu kez de kümede kalma yolunda önemli bir işe imza attı” yorumu yapıldı.