Alman gazetesinden küstah yorum! Asker selamına Nazi benzetmesi

A Milli Takım'ın Fransa ile 1-1 berabere kaldığı maçta futbolcularımız gol sevinci sırasında asker selamı vermişti. Alman Bild gazetesi küstah bir yorumla bu hareketi Nazi selamına benzetti.

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2019 10:48
Değiştirme Tarihi: 15.10.2019 10:51
Alman gazetesinden küstah yorum! Asker selamına Nazi benzetmesi

Milli Takım, deplasmanda Fransa ile 1-1 berabere kalırken Avrupa medyası milli futbolcuların Suriye'de görev yapan askerlerimiz için selam vermesini eleştirmeye başladı.

FRANSIZ REJİSİ YAYINLAMADI

EURO 2020 Avrupa Elemeleri H Grubu'nda 1-0 kazandığımız Arnavutluk maçında Cenk'in golünden sonra millilerimiz Suriye'de Barış Pınarı Harekatı'nı sürdüren Kahraman Mehmetçik'e selam göndermişti. Başta Fransızlar olmak üzere Avrupa basını bu sevinci eleştirmesine rağmen, dün Kaan Ayhan'ın golünden sonra yine asker selamı veren futbolcularımız bir kez daha Avrupalılar tarafından tepki ile karşılandılar. Hatta Fransız rejisi oyuncularımız asker selamı verdiği gol sevincini yayınlamadı.

ALMANLAR NAZİ SELAMINA BENZETTİ

Fransa'ya karşı oynadığımız müthiş futbolu görmezden gelen Alman Bild gazetesi, futbolcularımızın asker selamı vermesini manşetine taşıdı. Bild, millilerimizin asker selamını Almanya'da Hitler döneminde verilen Nazi selamına benzetti.