Allardyce kovuldu, yerine tanıdık isim geliyor

Allardyce kovuldu, yerine tanıdık isim geliyor

Kendisini iş adamı olarak tanıtan Daily Telegraph muhabirleriyle federasyonun transfer kurallarındaki boşluklarından yararlanmak için 400 bin sterlinlik anlaşma yaptığı ortaya çıkan İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce, görevden alındı. Futbol tarihinin en büyük skandallarından birine imza atan Allardyce'ın yerine en güçlü isim Galatasaray'ın eski teknik direktörü Roberto Mancini.

İngiltere A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce görevinden istifa etti.

Kendisini iş adamı olarak tanıtan Daily Telegraph gazetesinin muhabirleriyle federasyonun transfer kurallarının boşluklarından yararlanmak için 400 bin sterlinlik anlaşma yapan Allardyce, 67 günlük görev süresinin ardından istifa kararını aldı.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, 61 yaşındaki teknik adamın büyük bir hata yaptığını kabul ettiği ve karşılıklı anlaşma sonucu istifa sürecinin gerçekleştiği belirtildi.

İngiltere Milli Takımı'nın Malta, Slovenya, İskoçya ve İspanya ile yapacağı maçlarda Gareth Southgate'in milli takımın başında sahaya çıkacağı kaydedildi.

Bonservisi üçüncü şahıslarda olan futbolcuların transferinin yasal hale getirilmesine yardım etmeyi para karşılığında kabul ettiği toplantının görüntüleri İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'ı zor durumda bırakmıştı (üstte).

EN GÜÇLÜ ADAY MANCINIİngiliz basını, Sam Allardyce'ın gönderilmesiyle boşalan teknik direktörlük görevi için en güçlü ismin Roberto Mancini olduğunu yazdı. Daha önce Galatasaray'ı da çalıştıran ve Manchester City'yi İngiltere Premier Ligi şampiyonu yapan İtalyan teknik adam son olarak Inter'de görev yapmıştı.

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/09/2016 16:13:10

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin