Ali Koç'tan tarihi çağrı

Ali Koç başkan adaylığını açıklamasının ardından taraftara yaptığı 'tribünler boş kalmasın' çağrısına Fenerbahçe taraftarları kayıtsız kalmadı.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2016 15:52
Değiştirme Tarihi: 25.10.2016 15:52
Ali Koç'tan tarihi çağrı

Ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nde merakla beklenen gelişme yaşandı; Ali Koç başkan adaylığını resmen açıkladı. Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu'ndaki "Başkan adayı varsa çıksın açıklasın, aracılarla adaylık açıklamaları yapmasın" sözlerinin ardından 1907 Fenerbahçe Derneği'ndeki lansmanda açıklamalarda bulunan Ali Koç, 2018 Mayıs'ında yapılacak olan kongrede ya da Fenerbahçe Yönetimi'nin alacağı kongre kararında başkan adayı olacağını duyurdu.

Ve Ali Koç açıkladı: Başkanlığa adayım

ALİ KOÇ'TAN TRİBÜNLERİ BOŞ BIRAKMAYIN ÇAĞRISI
Ali Koç'un yaptığı açıklamada, Fenerbahçe taraftarına da mesajları vardı ve bu mesajlar bir anda başkan adaylığı kadar gündemin önemli maddelerinden biri oldu. Fenerbahçe tribünlerini boş görmekten duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ali Koç, sarı-lacivertli taraftarları maça davet ederken; Koç'un bu sözleri dernek üyeleri tarafından da büyük alkış aldı. Koç'un "Tribünleri boş bırakmayın" çağrısı kısa bir süre içerisinde sarı-lacivertli taraftarlar arasında da dalga dalga yayılarak özellikle sosyal medya siteleri ve Fenerbahçe taraftarlarının buluşma noktaları olan sarı-lacivertli forumlarda geniş yer buldu.

FENERBAHÇE TARAFTARI: "ALİ KOÇ İÇİN" DİYOR
Koç'un çağrısının ardından önümüzdeki hafta Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olan Karabükspor maçında tribünleri doldurmak için örgütlenmeye başlayan sarı-lacivertli taraftarlar, başkan Aziz Yıldırım'a olan tepkilerine rağmen Ali Koç'un çağrısına kulak verdiklerini göstermek için bu yönde sosyal medya kampanyaları da başlattı.

Mikro blog sitesi twitter'da önümüzdeki günlerde "alikocicin" şeklinde bir hashtag oluşturacak olan sarı-lacivertli taraftarların Karabükspor maçına olacak ilgisi şimdiden büyük bir merakla beklenmeye başladı. Fenerbahçe, Saracoğlu'nda son oynadığı Alanyaspor maçında 19 bin taraftara karşı oynamıştı. Sarı-lacivertli takımın, bu sezon en fazla seyircisinin geldiği maç 30 bin kişiyle Bursaspor maçı olmuştu. (Sporx)